مناف :ورزش ایران می‌تواند در ۵ سال آینده در جایگاه عالی باشد

دکترسید مناف هاشمی معاون مالی و پشتیبانی وزارت ورزش اظهار کرد: ریال به ریال منابعی که با سختی به دست می‌آید با برنامه است و نباید اتلاف منابع داشته باشیم.

دکتر سیدمناف هاشمی که مهمان ویژه برنامه ورزش و مردم سیما بود، اظهار داشت: در وزارتخانه تلاش بر این است که کیفِی سازی شود و با کمترین هزینه بیشتری نتیجه را بگیریم. در حوزه قهرمانی به فدراسیون‌ها ۱۱۰ میلیارد می‌دهیم و حدود ۴۰۰ میلیارد نتیجه داریم. این نشان می‌دهد ریال به ریال منابعی که با سختی به دست می‌آید با برنامه است و نباید اتلاف منابع داشته باشیم

وی ادامه داد: هنوز تا مراسم افتتاحیه زمان داریم و مطمئنا مسئولان کمیته به جمع‌بندی هم رسیده‌اند. موضوع لباس‌ها نشان می‌دهد که همه مردم برنامه‌های ما را رصد می‌‌کنند و روی ما دقت دارند. فکر می‌کنم این موضوع تلنگر کوچکی بود که دقت‌ها بیشتر شود.

هاشمی در مورد پاداش‌ها اظهار کرد: تلاش ما این بود که در این مدت روحیه بچه‌ها بالا برود و حرف‌هایی که زده می‌شود عملی شود. استخدام قهرمانان بهترین خبر و پایدارترین منبع مالی می‌توانست برای ورزشکاران باشد. البته وزارت راه و شهرسازی هم در بحث واگذاری زمین کمک‌هایی خواهد کرد و به عنوان مثال ۱۲۰، ۹۰ و ۷۰ میلیون به مدال‌های طلا، نقره و برنز خواهد داد. همه ۱۰ میلیون پاداشی هم که رئیس‌جمهور در مراسم بدرقه را اهدا کرد را به فدراسیون‌ها داده‌ایم. استانداران ما هم در سراسر کشور مراسم تقدیر گذاشتند.

معاون مالی پشتیبانی وزارت ورزش ادامه داد: از لحاظ تشویقات رتبه دهم را در جهان کسب کردیم اما ما پرداخت‌های غیررسمی هم داریم که ما را به جایگاه ششم یا هفتم می‌رساند. ۱۲ امتیاز را از طریق بخش دولتی و خصوصی در نظر گرفتیم که اگر همه را جمع کنیم ششم یا هفتم می‌شویم. هرچند بچه‌های ما برای این مسائل مبارزه نمی‌کنند.

وی در مورد پخش مسابقات از تلویزیون عنوان کرد: اختلاف‌هایی به وجود آمد که مردم را در این زمینه ناراحت کرد و به منافع مشترک ورزش و صدا و سیما هم آسیب زد. خوشبختانه هفته گذشته معاون مالی صدا و سیما درخواست جلسه‌ای مشترک داشتند که امیدوارم به جمع‌بندی خوبی برسیم. به شخصه اعتقاد دارم اگر قوانین ما و فرآیند اجرا تسهیل شود جامعه ورزش می‌تواند بدون اتکا به دولت روی پای خود بایستد.

هاشمی در مورد پرداخت‌ها به فدراسیون‌های المپیکی گفت: سعی کردیم دراین مدت به فدراسیون‌های المپیکی بالای ۴۰ درصد بودجه را پرداخت کنیم. طبق دستور وزیر ورزش خودم از ۱۴-۱۵ فدراسیون بازدید داشتم که خوشبختانه مشکلاتی وجود نداشته است.

وی در مورد وضعیت صندوق حمایت از قهرمانان عنوان کرد: این صندوق یکی از ظرفیت‌های ما است و از قهرمانان و پیشکسوتان حمایت می‌کند. بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون به این صندوق کمک می‌کنیم که حقوق ورزشکاران را بدهند اما این رویه خوبی نیست که از بودجه دولتی صرف کنیم و باید مسئولان این صندوق از شرکت‌هایی که موجود است استفاده کند که البته این کار در حال انجام است.

مناف هاشمی در مورد اعتبارات ورزش کشور عنوان کرد: فراکسیون ورزش اعضای زیادی دارند اما بودجه ورزش کافی نیست و این جای تعجب دارد. ما لایحه بودجه را داده‌ایم و یکی از پیشنهادهای ما این است که مالیات ارزش افزوده را یک درصد اضافه کرده و آن را به ورزش بدهند. مطمئنم ظرف ۵ سال آینده ورزش کشور ما می‌تواند در جایگاه عالی قرار بگیرد.

دیدگاه های این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *