جوادي آملي:مشکلات کشورازبی عرضگی مسؤولان است/همه چیزراناشی ازتحریم ها ندانید

حضرت آیت‏الله جوادی آملی در دیدار با وزیر کار گفت: متأسفانه برخی بعد از پذیرش مسؤولیت در کشور بر روی کار می‏آیند دائما اسلامی حرف می‏زنند و غیر اسلامی یا ضد اسلامی عمل می‏کنند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ظهر امروز با حضرت آیت‏الله عبدالله جوادی آملی از مراجع تقلید دیدار و گفت وگو کرد.

در این دیدار حضرت آیت‏الله عبدالله جوادی آملی با اشاره به آیه‏ای از قرآن گفت: خداوند در قرآن بارها به کرامت خود و بندگان تأکید دارد و بندگان را به حفظ کرامت انسانی در خانواده و اجتماع توصیه می‏کند.

وی در ادامه با اشاره به کم ارزش شدن کار در کشور افزود: جامعه را نمی‏توان با مزدوری اداره کرد اما برخی سعی دارند که کشور را به سمت مزدوری سوق دهند و به جای کار و تلاش در جامعه با دلالی و اختلاس جامعه را اداره کنند.

وی ادامه داد: جامعه باید از مزدوریت خارج شود و تنها راه برای رسیدن به این هدف ارزش دهی به کار و کارگر است؛ تا وقتی که کار و کارگر در جامعه شغلی کم اهمیت و بی ارزش است جامعه کریمی را نخواهیم داشت.

مفسر درس خارج قرآن کریم حوزه علمیه قم با اشاره به منابع کشور ابراز داشت: ایران یک درصد جمعیت دنیا را درمقابل ده درصد از منابع دنیا اعم از نفت، انرژی، معادن، دریا و زمین‏های حاصلخیزدارا است و اگر در جامعه رفاه دیده نمی‏شود از بی عرضه‏گی مسؤولان است.

وی با اشاره به بحث یارانه‏ها خاطر نشان کرد: وقتی طرح یارانه‏ها مطرح شد بنده و برخی از مراجع عظام گفتیم که کمیته امدادی رفتار کردن کشور را نمی شود اداره کرد، بلکه باید برای رفع مشکلات بیکاری را از جامعه برطرف کرد.

حضرت آیت‏الله جوادی آملی با انتقاد ار فسادهای مالی در کشور اظهار داشت: بسیاری از گرانی‏ها محصول اختلاس‏ها، دزدی‏ها و بی‏کاری‏ها است و مسؤولان سعی نکنند همه مشکلات را به گردن تحریم‏ها بیاندازند.

وی تأکید کرد: در کشور صدها هزار زمین حاصلخیز در کنار دریا وجود دارد اما مسؤولان از تحریم شدن علوفه دام و در پی آن تغذیه دام‏ها به وسیله گندم‏های وارداتی می‏نالند؛ در صورتی که اگر مسؤولان بی عرضه نبودند همین زمین‏ها باید کشور را از واردات علوفه به کشور بی نیاز می‏کرد.

وی با ابراز تأسف از سخنرانی‏های بدون عمل تصریح کرد: متأسفانه برخی بعد از پذیرش مسؤولیت در کشور بر روی کار می‏آیند دائما اسلامی حرف می‏زنند و غیر اسلامی یا ضد اسلامی عمل می‏کنند.

این مرجع تقلید در پایان تأکید کرد: کشور بیکار حیثیتی ندارد و نخواهد داشت، کشور بی‏حیثیت به کرامت نخواهد رسید و دائما محتاج به خارج و نیروهای بیگانه خواهد بود.

خبرگزاری رسا

دیدگاه های این مطلب

4 نفر دیدگاه خود را در مورد این خبر بیان کردند. شما نفر بعدی باشید

  1. درود بر افتخار مازندران

    • مشگل یارانه نیست مگرسوبسیدی که ازاول انقلاب به کالاه اختصاص می یافت غرازیارانه بوددولت گفت عوض اینکه ماکالایی را دراختیار افراد بالاجبارجنس بگذاریم منظوراین نبود که کسی کارنکند بلکه کمک زندگی بود

  2. فرضا” که این موضوع دغدغه شماست با رباها و نزولهای بیشتر بانکها چه نظری دارید؟ همه میگویند اسلام اسلام ولی اسلام مظلوم روز به روز مظلومتر میشود فقط حرف زدن دردی را درمان نمیکند ۳۵ سال انقلاب شده وضعیت جوانان مارا ببینید ، طلاق و فساد و فحشا بیداد میکند جمعیت روز به روز داره کم میشه ما تا چند سال دیگه باید از افغانستان و چین نیروی انسانی وارد کنیم ولی ما همچنان در خواب غفلتیم.

  3. هزار جریب هزار جریبی در گفت:

    احسن بر نطفه پاک شما استاد گرانقدر چون علم و عمل جوهرند و انسان ساز *اگر فقط علم باشد العلم حجاب الاکبر خواهد شد، کو گوش شنوا که از فرمایشات نورانی شما بهره ببرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *