بومی سازی وبازسازی ۵هزارقطعه نیروگاهی درنیروگاه شهیدسلیمی نکا/تصویر

مدیر عامل شرکت مدیریت تولید برق شهید سلیمی نکا خبر داد : از ابتدای امسال تاکنون ۵۱۹۵ قطعه نیروگاهی با مشارکت و تلاش متخصصان نیروگاه شهیدسلیمی نکا و شرکت های دانش بنیان بومی سازی و بازسازی شد.
به گزارش نیکا خبر ، حسینعلی تازیکی با اعلام این خبر افزود: متخصصان نیروگاه شهید سلیمی نکا در شرایط سخت و طاقت فرسای تابستان ضمن تولید انرژی حیاتی برق برای آسایش هموطنان توانستند با تلاش، پیگیری و تکیه بر همت سازندگان داخلی و شرکتهای دانش بنیان با بومی سازی و بازسازی قطعات گام موثری برای تامین قطعه های مورد نیاز واحد­های این نیروگاه بردارند که این امر موجب پایداری و تقویت واحد­های تولید برق در نیروگاه شد.
تازیکی مجموع قطعه های ساخت داخل و بازسازی شده امسال را ۵۱۹۵ قطعه اعلام کرد و گفت: بیش از۹۰ درصد قطعات مذکور از طریق مهندسی معکوس بومی سازی شده ومابقی این قطعات در نیروگاه بازسازی شدند که از اینرو ۱۴۲ نوع قطعه از ابتدای امسال تاکنون بومی سازی شده است.

وی افزود: طی ده سال گذشته و از زمان تحریم های ظالمانه تاکنون بیش از دو هزار نوع و بالغ بر ۸۰ هزار قطعه مورد نیاز نیروگاه نکا در داخل کشور بومی سازی شده است.

شایان ذکر است :نیروگاه شهید سلیمی نکا قطب ساخت داخل قطعات صنایع شمال کشور و یکی از نیروگاه های پیشرو در بومی سازی قطعات نیروگاهی در کشور است.

دیدگاه های این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *