همایش شیرخوارگان حسینی درمسجد زینبیه نکا/ تصویر

خلاصه خبر : در همایش شیرخوارگان حسینی در مسجد زینبیه نکا عنوان شد : دغدغه مادران باید تربیت نسل ولایی و انقلابی باشند

مسول نمایندگی ولی فقیه درغله وبازرگانی منطقه دوکشور به عنوان سخنران مراسم شیر خوارگان حسینی در زینبیه نکا در مورد مظلومیت شیرخواره کربلا گفت: مظلومیت علی‌اصغر(ع) شکوفایی نهضت حسینی در جامعه جهانی را به همراه خواهد داشت و باید امروز نماد توجه و محبت نسبت به کودکان و فرزندان قرار گیرد. به خصوص این امر در هیئات مذهبی، اماکن متبرکه، مساجد و … توسعه یابد تا کودکان ما به این سمت و سو سوق پیدا کنند.
این سخنران گفت: خدا را شکر هم اکنون شاهد هستیم که در سال‌ های اخیر تلاش ‌های بسیار خوبی برای جذب جوانان و کودکان صورت گرفته هیات امنا مساجد توجه ویژه‌ ای به کودکان دارند و با اخلاق نیکو با آن ها برخورد می کنند.
مسئول نمایندگی ولی فقیه در ممادران شیرخوارگان را خطاب قرار داد و بیان کرد: فرزندان شما پاک و معصوم هستند. بنابراین آن ‌ها را به گونه ‌ای تربیت کنید که پاک باقی بمانند تا سربازان خوبی برای ولایت باشند.

حجت السلام یوسفعلی باقری درباره محبت و تکریم فرزندان گفت: کودکان همه چیز را می ‌بینند و در ذهن خود جای می ‌دهند. بنابراین نباید در روش تربیت فرزندانمان به روش‌ های دشمنان روی بیاوریم. بلکه باید به تربیت آن ‌ها با استفاده از سیره اهل بیت(ع) که محبت و مهربانی بوده است، بپردازیم.

او خاطرنشان کرد:آموزه های دینی وآیات قرآن کریم بهترین منبع برای والدین در زمینه تربیت فرزندان است که امیدواریم والدین از این ظرفیت ها به نحو احسن استفاده کنند.

وی اظهار کرد: دغدغه مادران باید تربیت نسل ولایی و انقلابی باشند

رئیس شورای هیات مذهبی نیز در این مراسم با اشاره به اینکه نجات اهل عالم باحسین ع است خاطر نشان کرد: این گونه برنامه ها تداوم راه شهیدان همون ادامه راه اباعبدالله حسین ع است ودر این مسیر باید با اقتداء به مولا و ولیمان حافظ خون شهدا و آرامانهای امام باشیم.

او خاطر نشان کرد : اگر قرار باشد فرزندانی تربیت کنیم که در رکاب امام زمان (عج) باشند باید از نوزادی برای تربیت آنها اقدامات لازم را انجام دهیم.

دکتر باقری ، عصر روز گذشته در همایش شیرخوارگان حسینی در زینبیه نکا برگزار شد گفت: مادران، نوزادان وشیرخوارگان در سراسر دنیا در حرکتی یکسان و همزمان، در جلسه شیرخوارگان حسینی شرکت می کنند تا بدین وسیله اعلام کنند که نوزادان خود را برای سربازی امام زمان (عج) آماده می کنند.

وی خاطرنشان کرد: شیرخوارگان حسینی با تربیت مطلوبی که از سوی خانواده شکل می گیرد، می توانند تبدیل به اصحاب آخرالزمانی سیدالشهدا (ع) شوند و نقش به سزایی در ظهور امام زمان (عج) داشته باشند.
این استاد دانشگاه تصریح داد : اگر قرار باشد فرزندانی تربیت کنیم که در رکاب امام زمان (عج) باشند باید از نوزادی برای تربیت آنها اقدامات لازم را انجام دهیم که این همایش باشکوه فرصت مناسبی برای عهد و پیمان با امام زمان (عج) است.


شایان ذکر است در این مراسم دو تن از مداحان شهیذ استان آقایان کربلایی مسحن سلطانی و کربلایی سلمان پاینده در سوگ مصائب دشت نینوا به مرثیه سرایی و نوحه پرداختند که مورد توجه حضار قرار گرفت

دیدگاه های این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *