محمد مهدی عباسی آبلویی نفر اول مسابقات شطرنج رده سنی زیر ۱۰ سال کشور

رقابت‌های قهرمانی شطرنج رده سنی کشور انتخابی تیم ملی به پایان رسید و طی آن شطرنج‌بازان مازندران با کسب یک سهمیه ملی و ۴ عنوان نایب قهرمانی و سومی، در این مسابقات خوش درخشیدند.
به گزارش نیکا خبر و به نقل آوای خزر، مسابقات قهرمانی شطرنج رده سنی زیر ده سال کشورانتخابی تیم ملی جمهوری اسلامی ایران از ۱۷ تا ۲۳ اردبیهشت‌ماه جاری به میزبانی هیات شطرنج استان مازندران در هتل نوید ساری برگزار شد.

در این مسابقات ۹۹ شطرنج‌باز از ۲۶ استان کشور حضور داشتند که ۵۵ نفر از آن‌ها صاحب درجه بین‌المللی بوده‌اند و بیشترین تعداد شرکت‌کنندگان رده‌های سنی کشور نیز در همین جدول حضور داشتند.

مسابقات در ۹ دور به روش سوئیسی به سرداوری داور بین‌المللی مسعود شرافتی برگزار شد. داور بین المللی احمد رضایی قلعه و داور فیده شایان شهره نیز به همراه جمعی از داوران رسمی فدراسیون شطرنج تیم داوری این مسابقات را تشکیل دادند.

در پایان رقابت‌ها، ۶ نفر عناوین برتر را کسب کردند که در اردوی تیم‌های ملی حضور پیدا می‌کنند و یا با صلاحدید مربیان تیم‌های ملی به مسابقات آسیایی اعزام می‌شوند.

لازم به ذکر است که درباره اعزام بازیکنان در نهایت کمیته فنی تصمیم‌گیری می‌کند؛ به احتمال زیاد نفرات اول رده سنی به مسابقات جهانی و نفرات دوم به مسابقات آسیایی اعزام می‌شوند.

مازندران قهرمان شطرنج زیر ۱۰ سال کشور شد
محمد مهدی عباسی آبلویی نفر اول رده سنی زیر ۱۰ سال کشور

براساس اعلام هیات شطرنج مازندران اسامی نفرات اول تا ششم مسابقات شطرنج زیر ۱۰ سال کشور انتخابی تیم ملی به شرح ذیل است:

نفر اول: محمد مهدی عباسی آبلویی از مازندران شهرستان نکا

نفر دوم: آرش نظریان از اصفهان

۳- نفر سوم ایلیا طالبیان زاده از خوزستان

نفر چهارم: آیهان رهبر از کردستان

نفر پنجم: محمد کیا مریدی از کرمان

نفر ششم: کسری دبیری از خوزستان

همچنین لازم به ذکر است که شطرنج‌بازان مازندران در رده‌های سنی مختلف توانستند یک طلا، دو نقره و سه برنز را به دست آوردند که اسامی آن‌ها به شرح ذیل است:

نفر اول رده سنی زیر ۱۰ سال پسران: محمد مهدی عباسی

نفر دوم رده سنی زیر ۱۲ سال پسران: سید ابوالفضل موسوی‌فر

نفر دوم رده سنی زیر ۸ سال پسران: سید آراد موسوی

نفر سوم رده سنی زیر ۸ سال دختران: الینا ابراهیمی

نفر سوم رده سنی زیر ۱۰ سال دختران: مهتاب نوروزیان

نفر سوم رده سنی زیر ۱۶ سال پسران: حسین قادی صاحبی

امیدواریم که فدراسیون شطرنج جمهوری اسلامی با پرداخت بدهی سنگین خود به فدراسیون جهانی شطرنج، بتواند استعداد‌های شطرنج کشور را برای حضور و درخشش در میادین جهانی و آسیایی، حمایت کند.

دیدگاه های این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *