چهارشنبه های امام رضایی درنکا وگرامیداشت اول ماه صفر/ تصویر

از سوی خادمیاران و یاوران رضوی ، هیات حضرت ابوالفضل روستای اطرب از بخش مرکزی نکا مراسم عزاداری دهه اول ماه صفر با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در حسینیه این روستا برگزارکرد.
به گزارش نیکا خبر و به نقل ازخبر رسانه کانون های خدمت رضوی شهرستان نکا، پویش چهارشنبه‌های امام رضایی نیز با این قصد و نیت در این ایام کرونایی پیوند وثیقی میان عاشقان حضرت با بارگاه ملکوتی‌اش رقم زده و زائران حضرت از راه دور و نزدیک و به ویژه در روزهای چهارشنبه، دل‌ها را روانه صحن و رواق حضرت رضا(ع) می‌کنند و به این واسطه انرژی مثبت دسته جمعی دریافت می‌کنند.


بر پایه همین گزارش برگزاری مراسم سوگواری در گرامیداشت اول ماه صفر و رعایت مسائل بهداشتی یک امر عقلانی و البته تاکید موکد دینی محسوب می‌شود و در چنین شرایطی باید تلاش کرد ارتباط قلبی با ائمه اطهار(ع) را گسترش داد.
در تقویم جمهوری اسلامی اول ماه صفر وارد کردن سر مطهر امام حسین علیه السلام به شام ، ورود اهل بیت علیهم السلام به شام ، شهادت زید بن علی بن الحسین علیهم السلام (به روایتی)، آغاز جنگ صفین (بنا بر روایتی)می باشد
ماه صفر دومین ماه قمری است که برای آغاز آن اعمالی ذکر شده از جمله نماز، روزه و خواندن قرآن. حوادث تاریخی فراوانی در ماه صفر رخ داده است .


روز اول ماه: خواندن نماز اول ماه که آن دو رکعت است، در رکعت اول بعد از «حمد» سی مرتبه سوره «توحید» و در رکعت دوم بعد از «حمد» سی مرتبه سوره «قدر» بخواند و بعد از نماز صدقه ای در راه خدا بدهد،هر کس چنین کند، سلامت خود را در آن ماه از خداوند متعال گرفته است.
هیات حضرت ابوالفضل روستای اطرب از دهستان قره طغان از بخش مرکزی در کنار خادمیاران و یاوران رضوی اقدام به برپایی سوگواری در ایام اسارت آل لله نموده اند که این برنامه همراه با نماز جماعت مغرب و عشا و نیز مداحی و سخنرانی برگزار شده و تا پایان صفر نیز ادامه خواهد داشت .

دیدگاه های این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *