دوستان جبهه انقلاب؛ لطفا کمی درنگ نمایید.

یکی از راهکارهای کاهش محبوبیت و سپس سرنگونی دولت ها، افزایش انتظارات از آنهاست، بشکلی که در کوتاه مدت نتوانند آن توقعات را برآورده نمایند.
این تکنیک تخریبگر در حوزه علوم سیاسی بارها تجربه شده است و همانند سیاه چالی برخی دولت ها را در خود بلعیده است.
شواهد نشان می دهد که اینبار دقیقا در مورد آقای رئیسی نیز به صورت عامدانه یا سهوی این تکنیک در حال انجام است که اگر با همین روند ادامه پیدا کند، می تواند در کمتر از یک سال محبوبیت ایشان و امیدی که در جامعه ایجاد شده را به شدت کاهش دهد و موج سرخوردگی در بین جامعه ایجاد کند.

با آغاز رسمی تبلیغات انتخاباتی و سپس با اعلام نتایج انتخابات که در آن آقای رئیسی از رقبا پیشی گرفت، موج رسانه ای در پی نشان دادن یک مدینه فاضله در دولت ایشان بوجود آمد و آنقدر سطح توقعات را بالا برده که عده ای از هم اکنون در پی دیدن نتایج عملی انتخاب خود هستند.
تجربه عملی بالا رفتن سطح انتظارات را در سال ۹۲ و در پی آن سرخوردگی و دلزدگی حاصل آن را شاهد بودیم.

در مورد آقای رئیسی علی رغم ظرفیت بالای ایشان و حمایتی که توسط جریان نخبه انقلابی از او صورت می گیرد، باید بر ساختار و بوروکراسی فشل و بعضاً فاسدی حاکم شود که تغییر ساختاری و پایدار آن زمان می طلبد. مشکلات نیز زیاد بوده و بعضاً حل آنان یک معمای پیچیده و کلاف سر درگم است که می بایست ریشه ای حل شوند.

بنابراین باید رسانه و اذهان را مدیریت کرد تا ضمن حفظ حس مطالبه گری، از تعجیل در رسیدن به اهداف و انجام اقدامات نمایشی پرهیز شود. و به تبع آن باید از هرگونه بزرگ پروری یا به عبارتی سوپر من نشان دادن آقای رئیسی خودداری نمود و ایشان را یک منجی برای همه مشکلات جامعه معرفی ننمود، بلکه باید یک مطالبه گری فرا قوایی با مجری گری هیئت دولت ایشان را خواستار شد که فارغ از نزاع های سیاسی و شوآف های تبلیغاتی به حل مشکلات جامعه بپردازد.

محمدصادق مطهری فرد

دیدگاه های این مطلب

3 نفر دیدگاه خود را در مورد این خبر بیان کردند. شما نفر بعدی باشید

 1. راستش خیلی میونه ندارم با آخوندا اما بنظر یه جورایی خوشم میاد از شما. دقیقا سر بزنگاه ها حواستون به ظرافت هایی هست که انگار کسی حواسش بهشون نیست . حرفایی و تذکرایی میدی که بعدا معلوم میشه چقدر مهم بودن

 2. دمت گرم حاجی
  بخدا یک چیزایی میگن که آدم شاخ در میاره. بابا مردم حالیشون میشه خیلی از این وعده ها نشدنیه اما بخاطر اینکه هیچ چاره ای ندارن رای دادن خیلی

 3. آرش کمانگیرم در گفت:

  جانم به حاجی
  سلام نوکرتم

  حاجی جان دوستت دارم چون زبون گویای مایی
  هر روز مملکت فقیر تر از گذشته میشه و مردم گرفتاریشون اضافه. این روزا رفتن برق و کمبود آب توی اکثر جاها شده نمک روی زخم
  بدجور ترسناک شده زندگی توی این مملکت
  حضرات هم فقط نگران میز و صندلی خودششونن . رییس باشن مهمه بقیه مهم نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *