پیکر۲شهید گمنام دردانشگاه آزاد بهشهر آرام گرفت/ تصویر

خلاصه خبر : مازندران در حال حاضر میزبان پیکر ۳۲۴ شهید گمنام است که پیکرهای پاکشان در حدود ۱۱۰ نقطه از خاک پاک استان آرام گرفته است. با خاکسپاری پیکر هشت شهید جدید افتخار میزبانی مازندران به ۳۳۲ شهید افزایش می یابد. همچنین در حال حاضر ۸۸ نقطه مازندران یادمان شهدای گمنام وجود دارد.

پیکر ۲ شهید گمنام از شهدای دوران هشت سال دفاع مقدس روز یکشنبه به صورت خودرویی و با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولین در بهشهر تشییع و در دانشگاه آزاد اسلامی این شهر به خاک سپرده شد.

به گزارش نیکا خبر ، مردم اشرف البلاد یکشنبه در آیین تشیع دو شهید گمنام دفاع مقدس همچون همیشه سنگ تمام گذاشتند و با رعایت پروتکل های بهداشتی و گل و گلاب و دود کردن اسپند از پارک ملت تا دانشگاه آزاد اسلامی بهشهر محل تدفین دو شهید گمنام ۱۸ و ۲۱ ساله دفاع مقدس را به صورت خودرویی تشییع کردند.

مازندران در سالروز وفات حضرت زینب(س) میزبان ۱۰ شهید دفاع مقدس بود که پیکر هشت شهید گمنام و ۲ شهید دارای نام و نشان دوران دفاع مقدس در شهرهای مختلف تشییع می شود.

در میان این شهدا پیکر ۲ شهید مازندرانی دوران دفاع مقدس قرار دارد. یکی از پیکرهای شناسایی شده متعلق به سرباز وظیفه ارتشی اهل قائمشهر شهید « علی اکبر محمدی » فرزند «جان محمد» است که در دی ماه سال ۵۹ در درگیری میمک به شهادت رسیده بود.

منوچهر تقدسی دیگر شهید با نام و نشان مازندرانی از شهرستان محمود آباد است. وی از شهدای جنگ تحمیلی است که ۳۸ سال پیش با ۱۷ سال سن طی عملیات تهاجمی والفجر مقدماتی به شهادت رسید.

شهرستان بهشهر میزبان دو شهید شامل یک شهید ۲۱ ساله است که در منطقه فاو به شهادت رسید و یک شهید و ۱۸ ساله که در عملیات کربلای ۵ شلمچه جام شهادت را نوشید و پیکر آنها هم در محوطه دانشگاه آزاد بهشهر خاکسپاری شدند.


مازندران در حال حاضر میزبان پیکر ۳۲۴ شهید گمنام است که پیکرهای پاکشان در حدود ۱۱۰ نقطه از خاک پاک استان آرام گرفته است. با خاکسپاری پیکر هشت شهید جدید افتخار میزبانی مازندران به ۳۳۲ شهید افزایش می یابد. همچنین در حال حاضر ۸۸ نقطه مازندران یادمان شهدای گمنام وجود دارد.

عکس از : رضا محمدی عکاس و خبرنگارپایگاه خبری و تحلیلی شرق مازندران “نیکا خبر “

دیدگاه های این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *