خادمی :۴۱درصد ازمردم نکا ازپوشش بیمه سلامت برخوردارشدند

سرپرست اداره بیمه و سلامت شهرستان نکا خبر داد:نکابعنوان اولین شهرستانی است که طرح نسخه نویسی و نسخه پیچی الترونیکی را بصورت صد در صدی به اجرا در آورد.
به گزارش نیکا خبر ، علی خادمی با گرامیداشت هفته بیمه سلامت به تشریح اهداف تشکیل این بیمه پرداخت و گفت :بر اساس ابلاغ اساسنامه تشکیل سازمان بيمه سلامت در تاریخ بیست و دوم مرداد نودو یک و بر اساس ماده سی و هشت قانون برنامه پنجم توسعه، با تجمیع سازمان‌های بیمه‌گر درمان به محوریت سازمان بیمه خدمات درمانی ، سازمان بیمه سلامت ایران، تشکیل شد تا به این ترتیب خدمات بیمه پایه سلامت به طور یکسان به تمام مردم در قالب یک سازمان ارائه شود.

سرپرست بیمه سلامت ایران در شهرستان نکا تصریح داد :توسعه نظام بیمه سلامت کشور، یکی از مهمترین فرامین مورد تاکید در سیاست‌های کلی مقام معظم رهبری ، قانون برنامه پنجم توسعه و یکی از اهداف اصلی حوزه رفاه اجتماعی و سازمان بیمه سلامت ایران است. به همين منظور، با تشکیل سازمان بيمه سلامت، یکی از بزرگترین اصلاحات نظام رفاه اجتماعی کشور، در زمينه بحث سلامت و درمان تمام افراد جامعه به عهده اين سازمان واگذار شد.

او به ماموریت این سازمان اشاره کرد و گفت : سازمان بیمه سلامت ایران، برای کاهش مخاطرات مالی با گسترش و توسعه بیمه همگانی پایه سلامت، امکان بهره‌مندی عادلانه از خدمات مطلوب و اثر بخش و زمینه حفظ و ارتقاء سلامت را برای همه جامعه تحت پوشش فراهم كند. به این ترتیب همه جمعیت کشور از یک بیمه پایه‌ای درمان برخوردار می‌شوند و دیگر فردی فاقد پوشش بیمه درمان در کشور نخواهد بود.
خادمی در ادامه خاطر نشان کرد :۴۱درصد از مردم این شهرستان معادل ۴۹۱۷۵ نفر از پوشش بیمه ایی سلامت برخوردار شدند.
وی تصریح داد:از جمعیت ۱۲۲هزار نفری نکا ۶۷درصد جمعیت روستایی نیز تاکنون از خدمات بیمه ایی سلامت برخوردار شدند .
این خبر در حال ویرایش است :

دیدگاه های این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *