خرید بیش از ۳۴ هزارتن گندم مازاد برنیاز کشاورزان در مازندران

سرپرست اداره کل غله و خدمات بازرگانی مازندران ازخرید بیش از ۳۴ هزارتن گندم مازاد برنیاز کشاورزان دراستان خبر داد.

به گزارش نیکا خبر ، بهرام نجفی در حاشیه بازدید از مراکز خرید گندم شهرستان نکا با بیان اینکه از ۱۴ خرداد ماه تاکنون ۳۴ هزارو ۴۰۰ تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان استان خریداری شده است، افزود: ارزش گندم خریداری شده از کشاورزان مازندرانی ۸۷۹ میلیارد ریال است که فایل های خرید برای پرداخت بهای گندم دریافتی در اختیار بانک کشاورزی قرار داده شد.

نجفی افزود: ۱۸ مرکز شامل مراکز خرید ملکی و کارخانه های آردسازی و سیلوهای بخش خصوصی و تعدادی از مراکز تعاونی روستایی برای خرید محصول گندم در استان مازندران از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری تجهیز شد و آماده برای عملیات خرید تضمینی گندم هستند.

وی افزود: شهرستان بهشهر با ۳۷ درصد و گلوگاه با ۲۶ درصد از تحویل گندم به مراکز خرید اداره کل غله مازندران دارای بیشترین آمار تحویل این محصول در سطح استان می باشند.

نجفی با اشاره به قیمت تضمینی گندم اظهار داشت: قیمت پایه خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم در سال زراعی جاری بر اساس ۴ درصد افت مفید و یک درصد غیر مفید ۲۵ هزار ریال تعیین شده که نسبت به سال گذشته بیش از ۴۷ درصد افزایش داشته است.

وی در پایان اظهار داشت: خرید گندم تنها از کشاورزان و خدمات دهندگانی صورت می گیرد که نام آنها در سامانه پهنه بندی سازمان جهاد کشاورزی ثبت شده باشد.

دیدگاه های این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *