تولید۴۰۰هزارلیتر ضدعفونی کننده در نیروگاه شهیدسلیمی نکا

کارشناسان امور شیمی نیروگاه شهید سلیمی نکا در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا طی هفته گذشته بیش از ۴۰۰ هزار لیتر محلول ضدعفونی کننده تولید و توزیع کرده‌اند.
به گزارش نیکا خبر ،در پی شیوع بیماری کرونا در مازندران و لزوم ضدعفونی کردن سطوح در اماکن, معابر, ادارات و نهادهای مختلف ، این نیروگاه با توجه به رسالت اجتماعی خود و در راستای کمک به نهادهای پزشکی و بهداشتی اقدام به تولید محلول ضدعفونی سطوح کرده است .
بنابراین گزارش ،امور شیمی سیکل ترکیبی نیروگاه طی یک هفته گذشته بیش از ۴۰۰ هزار لیتر آب ژاول ۲دهم درصد تولید و به سازمانهای مختلف استان مازندران تحویل داده است .

روابط عمومی نیروگاه نکا اعلام کرده است که تولید و توزیع این محلول ضد عفونی کننده تا ریشه کن شدن این ویروس ادامه خواهد داشت .

این گزارش می افزاید تاکنون این محلول در اختیار دانشگاه علوم پزشکی استان مازندران ، دانشگاههای استان ، شهرداری نکا،قائمشهر ، بهشهر ، بابلسر، ساری ، بابل ، آمل سورک، ارطه ،فرح آباد ، سپاه ناحیه نکا و مازندران ، نهادهای نظامی و انتظامی مازندران ، پسماند ساری، سازمان محیط زیست استان، آبفای مازندران، برق منطقه ای مازندران و گلستان ، شرکت توزیع برق ، جهاد دانشگاهی استان گلستان و پایگاه های مقاومت بسیج و دهیاری های روستاهای همجوار منطقه قرار گرفته است.

نیروگاه شهید سلیمی نکا در ساحل دریای خزر، در ۲۲ کیلومتری شمال شهرستان نکا در استان مازندران واقع شده است. این نیروگاه در سال ۱۳۵۸ ایجاد شد و اکنون با ۲ هزار و ۲۱۴ مگاوات ظرفیت، یکی از نیروگاه‌های سیکل ترکیبی و از بزرگترین تولید کننده برق کشور با حدود ۴۰ سال عمر شناخته می شود.

دیدگاه های این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *