چهل سال است یک جریانی نگذاشته…. / به قلم مطهری فرد

⏪چهل سال است یک جریانی نگذاشته….
?ساخت پروژهای عظیم همانند #اتوبان تهران شمال تمام شود؛

⛔️چهل سال است یک جریانی نگذاشته….
?#خودرو ملی باکیفیت، خودکفا و در سطح جهانی ساخته شود؛
?نگذاشته راه آهن ایران با قطارهای سریع السیر نوسازی شود.
?نگذاشته شهرهای نزدیک با #مترو به هم وصل شوند؛ یک پل بین قشم و بندرعباس ساخته شود؛
? نگذاشته #مصلی تهران تمام شود!! (شروع ساخت سال ۱۳۶۱)!!
?نگذاشته #گردشگری #ایران دارای رتبه ۵ جهان در جاذبه های طبیعی و رتبه ۱۰ در جاذبه های تاریخی و فرهنگی شکوفا شود.
?نگذاشته میلیون ها #زائر برای گردشگری زیارتی (که ۹۰ درصد حجم گردشگری هستند)، با جامعه ایران ارتباط فرهنگی و زبانی یابند، حتی علیه آن ها ده ها شایعه و دروغ پخش کرده که این مولفه پیشرفت هم مخدوش شود.
?نگذاشته در سواحل ایران، مراکز تفریحی حلال مخصوص خانواده ها ایجاد شود تا بعضی حسرت سواحل حرام را نخورند!

⛔️چهل سال است یک جریانی نگذاشته…
?نگذاشته نمادهای شهری مفید و باشکوه در #تهران و دیگر شهرها ساخته شود. تا ملت با دیدن برج های دوبی و باکو و آستانه، احساس خودتحقیری نیابند.
?نگذاشته #معماری اسلامی ایرانی تراز تمدن نوین انقلاب اسلامی شکل بگیرد تا با شهرهایی بی روح و آسفالتی، با خانه های ناموزون و شلخته، حس خوب زندگی شهری را مردم حس نکنند.

⛔️چهل سال است یک جریانی نگذاشته ….
?هیچ سریالی ،تاکید می کنم هیچ سریالی درباره مقاومت #فلسطین و مبارزه با #اسرائیل ساخته شود؛ هیچ فیلمی برای #وحدت شیعه و سنی ساخته شود؛ هیچ فیلمی برای تغییر تصویر ایران در غرب، برای وانمایی یک چهره انسانی و اخلاقی از ایران از انقلاب از #اسلام ساخته شود؛ هیچ فیلمی درباره تبلیغ #سبک_زندگی اسلامی، و وفاداری بدون خجالت به نظام جمهوری اسلامی ساخته شود.

⛔️چهل سال است یک جریانی نگذاشته…..
?خیابان ها و کوچه های ما مثل ایران قبل از #پهلوی، مملو از درختان #میوه و توت و انار و نخل و انگور باشند و پارک هایمان به جای یونجه و علف دام، با چمن های (سم برای خاک ما) مثلا آراسته شده؛ نگذاشته میراث های نحس پهلوی چه در حوزه شهری چه فرهنگی و سیاسی پاک شوند، از کاج و مورد کاری گرفته تا سینمای سکولارزده.

⛔️چهل سال است یک جریانی نگذاشته……
?مردم ایران طعم #مدیریت_جهادی را بچشند… که در دوران تحریم، تهران را با وجود فشارهای داخلی، زنده و نو کرد. نگذاشته رنگ محرومیت از استانهای محروم زدوده شود و با کلمه «استانهای محروم» خداحافظی کنیم.
?نگذاشته با آموزش #خوداشتغالی و مهارت های شغلی برای مرزنشینان، برای نقطه به نقطه ایران که حتی بیابان های ما واجد ظرفیت اشتغال و پیشرفت هستند، کار چشمگیری انجام شود.
? نگذاشته فارغ التحصیل# دانشگاه ما، حتی مدرسه و دبیرستان ما، بتواند طبق رشته تحصیلی اش خود #کارآفرینی کند و برای کار کردن احتیاج به پارتی و رابطه و .. نداشته باشد.

⛔️چهل است یک جریانی نگذاشته……
?جوانی که می خواهد خانه بسازد، کارگاه بسازد، مزرعه بسازد، به راحتی بسازد..

⛔️چهل سال است یک جریانی نگذاشته…..
?جریان #کارآمد انقلابی حاضر در نظام که همه پیشرفتهای بعد از انقلاب مدیون وجود آنهاست، امثال #شهید_سلیمانی ها و تهرانی مقدم ها و قرنی ها و بابایی ها و فلاحی ها که بعضی شان با #پدافند_خودی شهید شده اند، به راحتی کار کنند. چه با فشار مالی چه با فشار رسانه ای و روانی، چه با فشار سیاسی و..

⛔️چهل سال است……
?یک جریانی آگاهانه یا ناآگاهانه، از سر #خیانت یا #تنبلی، یا هر چه اسمش را بگذارید، هر جا که قرار بوده #پیشرفت و کار مفیدی برای این مردم، این وطن، این انقلاب انجام شود، سنگ انداخته، مانع افکنده، چوب لای چرخ گذاشته.

✅ این جریان، #شبکه_نفوذ نام دارد. مثل موریانه در درب و دیوار ایران، مثل عراق و لبنان و بقیه جهان اسلام، نفوذ کرده اند و سر بزنگاه ها عیان شده اند.

?تا وقتی این شبکه، حامیانش و پادوهایش دستشان قطع نشود، نخواهیم توانست #ایران_قوی را به راحتی داشته باشیم. اولین و نخستین قدم خلع ید این شبکه اختاپوسی، درست انتخاب کردن در انتخابات است. انتخاباتی که ۳۲ سال با انواع شگردهای روانی و رسانه ای، تصاحب کرده اند و همواره برای همه این مشکلات که خود ساخته اند، نظام و اسلام و انقلاب را متهم کرده اند.

?این شبکه خیانت را در هر سنگری هستید بشناسید و بشناسانید. هرگاه مانع تراشی بر سر یک حرکت مثبت دیدید، همان جا هستند. این نشان آنهاست.

#محمد_صادق_مطهری_فرد

دیدگاه های این مطلب

9 نفر دیدگاه خود را در مورد این خبر بیان کردند. شما نفر بعدی باشید

 1. سلام علیکم
  متشکر از جنابتان حضرت استاد

 2. مرحبا و درود بر شما
  کلید واژه نفوذ که بارها در سخنان رهبری آمده بود که اگر مسئولان و متولیان جدی میگرفتند و بگیرند جلوی خیلی از صدمات و خسارات گرفته میشه

  نفوذ، سلاح اصلی آمریکا

  به نظر ما سلاح اصلی آمریکا هم در این منطقه که ما در جمهوری اسلامی مراقب این معانی هستیم، نفوذ است -نفوذ در مراکز حسّاس و تصمیم‌گیر- ایجاد تفرقه است، ایجاد تزلزل در عزم ملّی ملّتها است، ایجاد بی‌اعتمادی میان ملّتها، میان ملّتها و دولتها، دستکاری در محاسبات تصمیم‌گیران و وانمود کردن اینکه حلّال مشکلات این است که زیر پرچم آمریکا بروید و تسلیم آمریکا بشوید و حرف آمریکا را قبول بکنید، هر چه او گفت عمل کنید و گوش کنید، این حلّال مشکلات است؛ این را در ذهنیّت تصمیم‌گیران ملّتهای اسلامی و کشورهای اسلامی میخواهند وارد کنند؛ سلاحهای آنها اینها است که از سلاحهای سخت و سلاحهای نظامی خطرناک‌تر است. حقیقتاً آنچه انسان مشاهده میکند در کار اینها، همان نفاقی است که در قرآن کریم [فرموده:] کَیفَ وَ اِن یَظهَروا عَلَیکُم لا یَرقُبوا فیکُم اِلًّا وَ لاذِمَّةً یُرضونَکُم بِاَفواهِهِم وَتَأبی قُلوبُهُم این جوری‌ هستند؛ خداوند متعال توصیف کرده اینها را.۱۳۹۸/۰۸/۲۴
  بیانات در دیدار مسئولان نظام و میهمانان کنفرانس وحدت اسلامى‌

 3. خیلی عالی
  دستت درد نکنه
  چند روز پیش تو گروه تلگرامی شما @hamandishi_tollab ( هم اندیشی طلاب )این مطلب را خوندم خیلی لذت بردم چقدر با مهارت جریانها را بیان کردی
  واقعا بهتون افتخار میکنم
  مایه سر افرازی جامعه هستی

 4. درود بر شما، مانا باشید و سرفراز
  #ایران_قوی

  بنماي رخ كه باغ و گلستانم آرزوست
  بگشاي لب كه قند فراوانم آرزوست

  اي آفتاب حسن برون ‌آ دمي ز ابر
  كان چهرهء مشعشع تابانم آرزوست

  بشنيدم از هواي تو آواز طبل ِ باز
  باز آمدم كه ساعد سلطانم آرزوست

  گفتي ز ناز بيش مرنجان مرا برو
  آن گفتنت كه بيش مرنجانم آرزوست

  وان دفع گفتنت كه برو شه به خانه نيست
  وان ناز و باز و تندي دربانم آرزوست

  يعقوب‌وار وا اسفاها همي زنم
  ديدار خوب يوسف كنعانم آرزوست

  والله كه شهر بي تو مرا حبس مي‌شود
  آوارگي و كوه و بيابانم آرزوست

  زين همرهان سست عناصر دلم گرفت
  شير خدا و رستم دستانم آرزوست

  جانم ملول گشت ز فرعون و ظلم او
  آن نور روي موسي عمرانم آرزوست

  زين خلق پر شكايت گريان شدم ملول
  آن هاي هوي و نعرهء مستانم آرزوست

  گوياترم ز بلبل اما ز رشك عام
  مهر است بر دهانم و افغانم آرزوست

  دي شيخ با چراغ همی گشت گرد شهر
  كز ديو و دد ملولم و انسانم آرزوست

  گفتند يافت مي نشود جسته ايم ما
  گفت آنكه يافت مي نشود آنم آرزوست

  پنهان زديده ها و همه ديده ها از اوست
  آن آشكار صنعت پنهانم آرزوست

  گوشم شنيد قصه ايمان و مست شد
  كو قسم چشم؟ صورت ايمانم آرزوست

  يك دست جام باده و يك دست جعد يار
  رقصي چنين ميانهء ميدانم آرزوست

  غزلیات شمس ـ مولانا

 5. سلام حاج آقا
  جریان نفوذ اونقدر جدی داره کار میکنه که این روزها توی شرایط کرونا هم داره دست متولیان بهداشت و پزشکی کشور رو از پشت میبنده.
  توی همه عرصه ها وارد شده و چه کسی و چه زمنی قراره باهاشون برخورد جدی بشه رو نمیدونم.

 6. والله همه اینا داره به حساب نظام نوشته میشه.متاسفانه ناظرها و کسانی که باید با این نفوذ برخورد بکنن هم آلوده شدن انگار. خیلی راحت دارن جولان میدن توی کشور

 7. سلام حاجی جان
  اینا درد مملکته. تا زمانی که توی استخدام ها سهمیه ها و امتیازها وجود داره و برا تخصص ارزش قائل نشن. آدم هایی که بی زحمت میرن پشت میز میشن اوضاع همینه.
  خانه از بست ویران است.
  مملکت داره رو هوا پیش میره

 8. به قول آقایی که می گفت
  چهل ساله مملکت با ایشاالله و ماشالله پیش رفت لابد از این به بعد هم پیش میره.
  نظارتی وجود نداره. اگرم باشه خود ناظرها هم ناظر لازم دارن.

 9. خسته ام حاج آقا خسته.
  هیچی سراش نیست. چهل سال هم گذشت. انگار هیچ تئوری و عمل کارشناسی شده در مدیریت بخش های مملکت وجود نداره. همینجوری داره واسه خودش جلو میره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *