3

آموزش فنی و مهارت ۱۷۰۰ سرباز در مازندران

مدیر کل سازمان فنی حرفه ایی استان مازندران اعلام کرد : ۱۷۰۰نفر از سربازان در مازندران دوره های مهارت آموزی فنی حرفه ای را آموختند.
به گزارش نیکا خبر ، سید حسین درویشی صبح امروز در حاشیه بازدید از کلاس های مهارت آموزی سربازان مجتمع آموزشی رفاهی پادگان شهدای ارتش در نکا از مهارت آموزی ۱۷۰۰ سرباز در پادگانهای استان خبرداد و گفت:آموزشهای مهارتی برای سربازان وظیفه یک ضرورت است، به همین سبب و به منظور افزایش مهارتهای شغلی سربازان مراکز آموزش فنی حرفه ایی استان برای سربازان درمحل خدمتشان دوره های آموزش مهارتی برگزار می کند.
مدیرکل آموزش فنی حرفه ایی استان مازندران با اشاره به نقش آموزشهای مهارتی در فرصت سازی شغلی تأکید کرد و افزود: با برگزاری این دوره‌ ها و شرکت سربازان در کلا‌سهای آموزش مهارتی سربازان وظیفه پس از خاتمه خدمت آمادگی لازم را برای ورود به بازار کار پیدا خواهند کرد.
وی، با بیان اینکه این دوره ها در زمینه آموزش رایانه ، نقشه برداری، GPS، اتومکانیک،پرورش گل و گیاه قارچ ، لوله کشی و تأسیسات برگزار می شود، اضافه کرد: کسب تجربه و مهارت شغلی به همراه اعطای مدرک فنی و حرفه‌ای با کد بین المللی به سربازان قبول شده در آزمون پایان دوره، از مزایای برگزاری این دوره ‌هاست.
درویشی با اشاره به این که در مازندران ۲۰ مرکز آموزش فنی و مهارتی دولتی وجود دارد از فعالیت ۹۰۰ آموزشگاه فعال آموزش های فنی و مهارتی در این خبر داد و گفت : مربیان ما در واحدهای صنعتی ، صنوف،اردوگاهها و پادگانها حاشیه شهرها کمپ ها آماده ارائه خدمت در زمینه های مختلف فنی و مهارتی هستند.
در پایان این بازدید سرهنگ صادقی فرمانده پادگان شهدای ارتش با اهدای لوح سپاس از همکاری رئیس مرکز فنی حرفه ایی شهید رجایی نکا آقای مسلم رضایی و کارشناس مربی این مرکز جناب عالی پور قدردانی نمود .
همچنین رئیس سازمان فنی حرفه ایی استان مازندران نیز از همکاری فی مابین و نیز اهتمام سرهنگ صادقی فرماندهی پادگان شهدای ارتش در خصوص برگزاری دورهای مختلف آموزشی فنی و مهارتی قدردانی نموده است .

دیدگاه های این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *