راه یابی روستاهای اومال و خورشیدنکابه ششمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ایران

خلاصه خبر : اومال و خورشید نکا جز روستاهای راه‌یافته به مرحله ‌نهایی ششمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ایران می باشند .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران اعلام کرد : ششمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ایران از ابتدای تیرماه با اعلام فراخوان آن از سوی دفتر مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی و ستاد هماهنگی شهرها و روستاهای دوستدار کتاب معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به تمامی نهادهای دولتی و خصوصی فرهنگی و تشکل‌های مردم‌نهاد شروع به کار کرد.
وی افزود: با اعلام فراخوان ارسال آثار روستاهای متقاضی شرکت در این جشنواره، بیش از ۱۰۰ روستا و منطقه عشایری از سراسر مازندران آثار و مستندات خود را به دبیرخانه مرکزی ستاد هماهنگی شهرها و روستاهای دوستدار کتاب ارسال کردند که پنج روستا به مرحله نهایی راه یافتند.
زارع همچنین گفت: در این دوره نسبت به دوره‌های گذشته کیفیت آثار ارسالی از رشد قابل توجهی برخوردار بود و روستاهای اومال و خورشید از نکا، کردخیل از ساری و کلاگرمحله از قائمشهر توانستند به مرحلهٔ نهایی این جشنواره راه یافته و روستای خرماکلای قائمشهر نیز توانست به مرحله نهایی در بخش «استمرار» راه یابد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در ادامه افزود: امسال بیش از ۱۰۰ روستا و ۱۸ شهر در این جشنواره شرکت داشتند که نسبت به سال گذشته از استقبال چشمگیرتری برخوردار شده است.
زارع ضمن بیان تبریک به راه یافتگان منتخب این جشنواره ، اذعان داشت: ما قصد داریم در زمینه گسترش فرهنگ مطالعه، برنامه های کارشناسانه و فعالیت‌های گسترده تری را اجرایی کنیم و از حمایت‌ها و تلاش‌های مدیرکل محترم نهاد کتابخانه های عمومی استان و اداره کل امور روستایی و شوراهای استانداری، رؤسای ادارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دهیاران نیز صمیمانه قدردانی می‌کنیم.

دیدگاه های این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *