دکترشاعری دراجتماع زنان شرق استان: همه با روحیه جهادی به مردم خدمت کنیم / تصویر

نماینده مردم شریف شهرستانهای بهشهر گلوگاه و نکا در مجلس شورای اسلامی در اجتماع بزرگ بانوان شرق استان در بهشهر بر تقویت روحیه جهادی درجهت خدمت صادقانه به مردم تاکیدکرد .
به گزارش نیکا خبر ،دکتر علی محمد شاعری در ابتدای سخنان خود ضمن قدردانی از حضور با صلابت بانوان جامعه ؛ در تمامی عرصه های سیاسی اجتماعی فرهنگی و اقتصادی به تشریح عملکرد دوره نمایندگی خود پرداخت و گفت :در مدت سه سال و اندی درمسند خدمتگذاری به مردم از روز اولی که وارد مجلس شورای اسلامی شدم در دو بخش قانون گذاری و توجه به توسعه شرق استان برنامه ریزی کردم ، قوانینی را به تصویب رساندیم که بنفع مردم باشد به دولت کمک کردیم تا طبیعت در حال نابودیشدن را نجات بدهیم و از دست عوامل مخرب جنگل دربیاریم الان جنگل‌ها داره آباد میشه منتهی زمان‌میبره
نماینده مردم شرق استان خاطر نشان کرد : در بخش کمک به افراد قشر پایین و کم درآمد که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی و جزنیازمندان هستند دریافتی و مساعدتهای آنان را ۳ برابر کردیم و هنوز با آن نقطه ایده‌آل فاصله داریم .
او در ادامه گفت :یک قدم بسیار مهمی در جمهوری اسلامی ایران برداشته شد که با کشورهای حوزه دریای خزر به اصطلاح کشورهای اوراسیا می گویند قوانینی مصوب کردیم که با آنها رابطه تجاری آزادم داشته باشیم صادرات و واردات با تعرفه های کمتر داشته باشیم در این زمینه این قانون الان در حال اجرا است از مرکبات، کیوی حتی برنج شمال و مواد لبنی گوشت سفید اینها همه را داریم صادر می کنیم .
دکتر شاعری افزود : سال گذشته بیش از ۹۰۰ کشتی فقط در بندر امیر آباد بارگیری انجام دادند یا تخلیه کردن و یا بارگیری انجام دادن مسیر حسین آباد دائم تردد کامیون ها درحال افزایش هستند اینها نشان است رونق اقتصادی در منطقه است .
وی تصریح داد : آنچه برای کشاورزان عزیز سعی کردیم انجام دهیم روش آبیاری های نوین بود چون بحران آب داریم باید آبیاری ها از حالت سنتی تبدیل بشه به حالت صنعتی برای اینکه آبیاری های نوین در تمام مناطق هزارجریب انجام شود گفتیم این اراضی گندمکاری کاری اراضی شیبدار تبدیل به باغات نوین گرددتا شرایط اشتغال مردم توسعه پیدا کند .
از طریق بنیاد برکت ۴۵۰ میلیارد تومان پول اوردیمدر قالب ارائه تسهیلات کم بهره به خانواده ها دادیم حدود ۳۶۰۰ خانواده از این تسهیلات اززان قیمت با ۳۶ ماه بازپرداخت نرخ سود چهار درصدبرخوردار شدند .
وی در ادامه با اشاره به اینکه امکان استخدام نیروها در دستگاههای دولتی فعلا وجود ندارد راهبرد لازم راپرداخت وام های ارزان قیمت اعلام کرد و گفت : وام‌های ارزان‌ قیمت در اختیار مردم قرار دادیم تا بصورت ۳۰ ماه ۴۰ ماه ۶۰ ماهه از مردم باز پرداخت شود .
دکتر شاعری به اتفاقات میمون در حوز بهداشت و سلامت خبر داد و گفت : سلامتی مردم و محیط زیست بسیار مهم است ؛ رئیس جمهور منتخب طرح انتقال اب به بخش فلات مرکزی ایران را در دستور کار داشت فقط سمنان نبودجلوی آن را گرفتیم و اجازه نخواهیم داد الان دولت عقب نشینی کردالبته هنوز کاملا عقب نشینی نکرد اجازه نخواهیم داد فاجعه زیست محیطی ارومیه در شمال ایران دوباره تکرار شود اینجا مثل اهواز مردم فقط درگیر ریزگردهاشوند .
کار نماینده نیست که فقط خونه ها و مجالس ترحیم و در تشییع جنازه شرکت کنه و دغدغه اینو داشته باشه که به کدام مراسم مجلس برودنماینده باید مقتدرانه از حق حقوق مردم در بخش های مختلف دفاع کند آنچه بعنوان منافع ملی است در همان مسیر با ارائه قوانین پیشنهادی در صحن مجلس مدافع منافع مردمی باشد .
وی در ادامه تصریح داد : بازار تجارت را تصویب کردیم
همچنین اجازه ندادیم بازنشسته‌ها ۳۵ سال ۴۰ سال کار کرده دوباره معاون وزیر استاندار بشوند۱۶ استاندار را از گردنه خارج کردیم بازنشسته هاشاغال بیش از هزار نفر بودند
دکتر شاعری در بخش دیگر سخنان خود گفت : در بخش بهداشت و درمان در بخش صنعت در بخش گردشگری در بخش کشاورزی در بخش امور زیر بنایی از هزارجریب گرفته تا لب دریا چند سال اخیر طرحهایی را شروع کردم که مشکل آبرسانی داشتندو الان حال مرتفع شدن است از ۲۴۰ روستای شرق استان ۱۵۰ روستای هزار جریب گاز نداشتند پیگیر شدیم تا در این کار تسریع بعمل آمده و تاکنون ۶۰ روستا گاز رسانی انجام شده است و تا دهه فجر امسال نیز چندین روستای دیگر نیز از نعمت گاز بهره مند خواهند شد .
بخش اول :ادامه دارد …

دیدگاه های این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *