برای اولین باردرمازندران همایش ارزیابی و بالابردن ضریب هوشی درنکابرگزار شد /

اولین همایش ارزیابی و بالا بردن توانایی و قدرتمند سازی ضرایب هوشی از سوی مدرسه غیر انتفاعی دانش و نمایندگی موسسه فکر به فکر در نکا برگزار شد.
به گزارش نیکا خبر ، این همایش با حضور دکتر علیپور رئیس سازمان فکر به فکر درسالن اجتماعات پژوهش سرای ابوریحان بیرونی نکا با حضور خانواده های علاقمند به شناسایی ضریب هوشی دانش آموزان ابتدایی برگزار شد .
در این همایش علیپور با اشاره به اینکه فکر به فکر» اولین مرکز ارزیابی توانایی و قدرتمندسازی ضرایب هوشی در ایران و غرب آسیا است خاطر نشان کرد : این مرکز در کشور در پی شناساندن انواع مختلف هوش، ارزیابی و نحوه کار و قدرتمندسازی آن‌هاست که در نهایت باعث تحولی شگرف در دانش‌آموز شده و او را با خود آشنا می‌کند که چه استعدادها و توانایی‌هایی دارد.
وی خاطر نشان کرد : کشف نبوغ کودکان از سنین خردسالی و تا پایه ششم ابتدایی یکی از برنامه‌های استراتژیک اجتماعی در جهان معاصر بوده است.
علیپور اظهار کرد: هدف از این روش، آموزش شناخت انواع مختلف هوش و جمع‌آوری آن برای جنبه‌های مختلف هوش فرد در یک نمودار و ارائه یک ارزیابی عینی از توانایی‌های فردی است تا بدون سردرگمی در مسیری که برایش آفریده شده، قدم بر دارد و یک فرد متخصص و توانمند در حال و آینده خواهد شد، بنابراین این فرصت را به فرزندانمان می‌دهد که نقاط ضعف و قوت خود را بشناسد و در نتیجه قادر خواهد بود نقاط ضعف و قوت خود را بهبود بخشد. همچنین علاوه بر شناخت نقاط ضعف و قدرت تست‌ها و تمریناتی ارائه می‌شود که عملکرد مهم دیگری نیز دارند، اعم از فعال‌سازی دونیم کره مغز، هماهنگی موتور مغزی، بهبود حافظه، کلام، منطق، اعتماد به نفس و غیره.
کارشناس خلاقیت در کودکان گفت: هدف نهایی از این متد، شناساندن انواع مختلف هوش، ارزیابی و نحوه کار و قدرتمندسازی آن‌هاست که در نهایت باعث تحولی شگرف در دانش‌آموز شده و او را با خود آشنا می‌کند
خالق برند فکر به فکر در بخش دیگر سخنان خود اظهار کرد: در بخش آموزش و پرورش کشور جای نهادی در جامعه خالی است که بتواند با روشی علمی و عملی در سنین خردسالی چنین خدمتی را به آحاد افراد جامعه ارائه دهد و از سنین پائین بتواند با روش‌هائی علمی و استاندارد بر پایه سنجش هوش و ارزیابی آن، رغبت‌سنجی کودکان را آینده‌یابی کرده و آنان و خانواده آنان را به سمتی سوق دهد که کودک در آن زمینه، واجد نبوغ یا مزیت نسبی است، بنابراین با اهتمام به این مهم با شناسائی آینده آحاد افراد جامعه هر یک را به سوی استقرار در جایگاه واقعی خویش رهنمون می‌کنند چنانکه معنای عدالت اجتماعی نیز چیزی جز قرار دادن هر کس در جایگاه واقعی خود نیست.
شایان ذکر است : مدرسه دانش در شهرستان نکا از جمله مدارس غیر دولتی با سابقه درخشان که موسس آن جناب علیمیرزایی می باشند .

دیدگاه های این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *