سی و دومین یادواره شهدای والا مقام نیروگاه نکا برگزار شد/تصویر

به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم مهرماه سال ۶۶مصادف بادومین مرحله حمله هواپیماهای رژیم بعثی عراق به نیروگاه شهید سلیمی نکا سی و دومین یادواره شهدای والا مقام این واحد تولید انرزی کشور برگزار شد .
مشاور عالی فرمانده سپاه قدس گفت: «بساط آمریکا از خاورمیانه در حال برچیده شدن است»، اگر آمریکا از خاومیانه برود اولین کشوری که فرو می ریزد عربستان است،
کریم پور اظهار کرد: علم بسیجی و علم ایرانی در دنیا حرف اول را می‌زند. مثال آن را در بحث هوا و فضا، ژنتیک، دیجیتال و هسته‌ای و بسیاری از موارد دیگر می‌توانید مشاهده کنید.
وی خطاب به خانواده‌های معظم شهدا، دیدگاه‌های مقام معظم رهبری و بیانات ایشان درباره اهمیت جلسه شهدا به عنوان یک فریضه واجب را یادآور شد و در ادامه با بیان این‌که «خناسان، مشرکان و بی بصیرت‌های زمان مأموریتی را که پیامبر اکرم(ص) به عنوان غدیر به امام علی(ع) دادند را به غربت بردند»، گفت: پس از آن حضرت حق تعالی، عاشورا را بنا نهاد یعنی عاشورا و یاران امام حسین(ع) اولین مأموریت را در حوزه شهادت داشتند.
مشاور عالی فرمانده سپاه قدس خاطرنشان کرد: آن‌قدر در حوزه بسیجی عاشورایی آماده جان دادن در خط امام حسین(ع) داریم که اگر بنا باشد نیرو از ایران اعزام کنیم اتوبوس کم می‌آوریم؛ لذا امام، شهید نمی‌خواهد، بلکه امام کسانی را زنده می‌خواهد که در کنارش باشند و در این صورت هرکاری کنند اجر و ثواب شهادت برای‌شان نوشته می‌شود.
وی ادامه داد: وقتی از بزرگانی نظیر آیت‌الله مشکینی، آیت‌الله صدوقی و رهبر انقلاب می‌پرسیم برای چه به جبهه آمده‌اید می‌گویند آمده‌ایم تا خود را بسازیم. همین سوال را از سردار قاسم سلیمانی کردم ایشان گفتند زمانی که من در جبهه بودم در طول ۸ سال دفاع مقدس حتی یک گناه هم در آن‌جا گزارش نشد، بخاطر اینکه جبهه قطعه‌ای از بهشت است و آن‌جا گناه نمی‌شود کرد؛ لذا در جبهه، گروه‌بازی، تهمت، غیبت و گناه نبود و ترس از خدا باعث شد شهدای جنگ بزرگ شوند و این مراقبت شهدا بود که به این مقام والا رسیدند. مقام معظم رهبری در مورد مقام شهدا فرمودند «قلم من از توصیف مقام شهید قاصر است. نگاه به شهید یک نگاه وجه الله است.»
وی تاکید کرد : خون شهدا در دنیا مشت محکمی را بلند کرده و می‌گوید تنها ملتی که در مقابل استکبار می‌ایستد ایرانی‌ها هستند و اگر مبارزه حق و باطل نبود این مدال از طرف امام زمان(عج) بر سینه محبان شهدا زده نمی‌شد و مادران و دوستداران شهدا بدانند که شهدا همواره زنده‌اند. به واسطه خون شهدا همه ابرقدرت‌ها اعلام کردند که ایرانی‌ها به عنصر چهارم دست یافته و طبیعت را به جنگ با ما می‌فرستند بر پایه همین تفکر زمانی که هواپیمای دشمن به طبس وارد شد طوفان شن به خاطر خون شهدا به جنگ با دشمن رفت و نابودش کرد.
مشاور عالی سپاه قدس با تاکید بر این‌که «استفاده و نگهداری از سلاح هسته‌ای از سوی رهبری حرام اعلام شده است» خاطرنشان کرد که این حرامی سر جای خودش، ولی اگر رهبری این حرام را بردارند من به عنوان یک محقق می‌گویم ساخت یک سلاح هسته‌ای از ساخت یک عینک آسانتر است.
مشاور عالی نیروی قدس سپاه تأکید کرد: به دنیا اعلام می‌کنیم که دشمنان اسلام در هر سطحی به ما حمله‌ور شوند در همان سطح به آن‌ها حمله خواهیم کرد، البته آمریکا سطحی را اعلام نکرده است.

وی ادامه داد: زمانی که شهید الله دادی با شهید مغنیه در حال عبور بودند دشمن به دو ماشین آن‌ها حمله کرد و ۷ نفر را به شهادت رساند در همین رابطه سید حسن نصرالله به اسراییل می‌گوید شما قاعده بازی را عوض کردید قرار نبود ماشین ما را بزنید؛ لذا ده روز بعد به دو ماشین اسراییلی حمله کردند و از انجایی که خداوند کمک می کند آرپیجی به سمت ماشینهای پر از مواد منفجره رفت.

وی یادآور شد: مقام معظم رهبری در سال ۹۲ فرمودند، لانه اصلی توطئه علیه ملت ایران آمریکاست؛ زیرا امروز پس از سی و چندی سال است که هرگاه نام دشمن می‌آید ذهن ایرانیان به سمت آمریکا می‌رود خوب است که آن‌ها بفهمند ملت ایران در طول این سال‌ها مراحلی را پشت سر گذارده است که هر وقت می‌گویند دشمن، مردم ایران به امریکا فکر می‌کنند؛ لذا این مسئله بزرگی است برای ملتی که می‌خواهد در دنیا با آبرو زندگی کند. مرکز توطئه و اساس دشمنی آمریکا است؛ البته دشمنان دیگری هم هستند که در ردیف اول به حساب نمی‌آوریم، رژیم غاصب صهیونیستی هم وجود دارد منتها به قد و قواره‌ای نیست که دشمن اصلی به حساب آید.

دیدگاه های این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *