بیست و دومین “سوگواره فاطمی” درمنطقه لایی نکا برگزارخواهد شد(فجر ۴۰)۲۱/تصویر

حجت الاسلام رحمانی ازبرگزاری بیستمین ودومین سوگواره فاطمی گرامیداشت شهادت شهیده ولایت حضرت زهرا و شهدای انقلاب اسلامی در منطقه لایی خبر داد.
به گزارش نیکا خبر؛حجت الاسلام عبدالله رحمانی اعلام کرد :با توجه به فرا رسیدن ایام فاطمیه ،همچون سنوات قبل بیستمین و دومین سوگواره شهیده ولایت و گرایمداشت شهدای انقلاب اسلامی ،امسال نیزبا شکوه کم نظیردرلایی برگزارخواهد شد.

وی گفت :این مراسم در مدت سه شب پنج شنبه و جمعه و شنبه درمورخ ۱۸؛۱۹و ۲۰ بهمن ماه جاری همراه با اقامه نماز مغرب و عشا ء و تلاوت قرآن کریم در “چادسر” لایی برگزار می شود.
حجت الاسلام رحمانی اثرات مجلس حضرت زهرا را غیر قابل وصف خواندو گفت:اهل بیت همیشه و تماما لطف و رحمت هستند و به جرات می گویم که طی بیست و دو سال گذشته ، من دست عنایت دختر رسول خدا را برای پیشبرد این مجالس حس می کنم و ازکرامات شان شکرگزاریم .
رحمانی به موضوع گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب در مجلس امسال اشاره کرد و گفت:ویژه گی مجلس فاطمیه امسال در منطقه لایی توجه به شهدای انقلاب خواهد بود حقیقتا به پای این انقلاب چه خونها که نریخته شد و امت ایزان اسلامی چه خون دلهایی که نخورده است قطعا بر همگان فرض است که در تمامی ایام و مناسبتها ازشمیم خوش عطر شهادت بی نسیب نشویم ودر چشمه سار پر معنویت ایثار و شهادت متنعم گردیم و بدون شک نباید از گذشت و ایثار مردان و زنانی که در برپایی نظام مقدس اسلامی خون دلها خورده اند و بسیاری جان در طبق اخلاص گذاشتند و خیل کثیری از آنان حماسه آفریدند همانند شهدای دوران دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم غافل شد چرا که ما در کمال امنیت و آرامش مجلس برگزار می کنیم این مرهون جان فشانی شهدا والا مقام می باشد. فلذا گرامیداشت یاد و خاطره شهدا مرتبط با اهل بیت به ویزه حضرت زهرا وظایف همه ماست.

 

 


بانی و مدیر مراسم فاطمیه در منطقه لایی یاد آور شد :در مراسم امسال دو شب آیت الله سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان سیستان وبلوچستان و یک شب ایت الله طبرسی سخنرانی خواهند داشت.
اوگفت:همچنین امسال از مداحی داکران اهل نیز بهرمند خواهیم شد.

دیدگاه های این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *