نمی‌شود با «استعفا» بر ۵ سال ناکارآمدی سرپوش گذاشت

دبیرکل جمعیت ایثارگران با بیان اینکه آقای آخوندی، بعد از ۵ سال ناکارآمدی، اعلام می‌کند نمی‌توانم کار کنم و استعفا می‌کند، گفت: نمی‌توانند به همین سادگی بر مسائل سرپوش بگذارند.

محمّدجواد عامری، دبیرکل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی با اشاره به استعفای آخوندی و معرفی ۴ وزیر پیشنهادی جدید به مجلس گفت: یک اشکال کلی که در دولت وجود دارد این است که کارنامه درخشانی در حوزه‌های مختلف ندارد و عرصه‌هایی از قبیل صنعت، کار، مسکن را که نگاه می‌کنیم، هر کدام مشکلات متعددی دارند.

وی ادامه داد: در چنین شرایطی، دولت بدون اینکه خودش به دنبال بازبینی عملکرد وزرا برود و مشکلات را برطرف کند منتظر است مجلس توان بگذارد و در فرایندی یکی دو ماهه، عدله‌های محکمه پسند برای عزل وزیر پیدا کند؛ یعنی دولت نه تنها مشکل خودش را حل نمی‌کند بلکه وقت ۲۹۰ نماینده را هم می‌گیرد تا آن‌ها اطّلاع پیدا کنند و بگویند دولت محترم لطف این فرد را تغییر بده.

عامری با بیان اینکه آقای آخوندی، بعد از ۵ سال ناکارآمدی، اعلام می‌کند نمی‌توانم کار کنم و استعفا می‌کند، گفت: می‌خواهند به همین سادگی بر مسائل سرپوش بگذارند. اگر دولت این رویه را ادامه دهد، اوضاع نابه‌سامان اقتصادی ادامه خواهد داشت.

وزیر صنعت در پست خودش خوب کار نکرده و او را به وزارت راه؛ یعنی بخواهیم دوباره با همان نگاه…. با این رویه به مسائل نگاه کنیم، این مطمئناً برای کشور سودی ندارد. همین رویه چندساله را خواهیم داشت. لازم است دولت یک تجدید نظر اساسی در رویه خود انجام دهد. ما چهار سال وزیر خارجه که دولت فکر می‌کند بهترین عملکرد را داشته، دل‌خوش به این بود که غرب و آمریکا مشکلات را حل می کند و خود را از توان داخلی محروم کردند و چه ضرباتی را خوردیم.

دبیرکل جمعیت ایثارگران با اشاره به تعطیلی‌ کارخانه‌ها و شرکت‌ها ناشی از اوضاع نابه‌سامان وزارت صنعت و نیز وضعیت نامناسب بخش مسکن گفت: دولت باید به دنبال این باشد که اشکال کار، کجاست و بعد به دنبال وزرایی باشد که روحیه جهادی داشته باشند، به مردم اعتماد داشته باشند و به دور از روحیه لیبرالی باشند و همه فکرشان غرب نباشد.

عامری افزود: بعضا وزرایی مشاهده می‌شود که به برخی اصول انقلاب پایبند نیستند؛ دقیق‌تر اینکه برخی وزرا، نکاتی که لازم است یک وزیر داشته باشد؛ از جمله زی سادگی، روحیه جهادی، اعتماد به مردم و استفاده از توان آن‌ها را ندارند.

وی با بیان اینکه ساده‌انگاری است اگر بخواهیم با خیمه شب بازی و یک سری ظاهرسازی‌ها، اوضاع را ختم کنیم، گفت: دولت نمی‌تواند چشم خود را بر واقعیات ببندد و کشور، مجدداً متضرر شود.

عامری با بیان اینکه هیچ نشانه‌ای مبنی بر اینکه دولت بخواهد تغییری در رویه خود برای حل مشکلات، مشاهده نمی‌شود، تصریح کرد: از مجلس می‌خواهیم با یک سری توضیحات و جلساتی که می‌گذارد، دولت را نسبت به وظایف خود و شرایط کشور، روشن کند. دولت هم باید میان مردم باشد و سری به مراکز صنعتی بزند و تعطیلی‌ها را ببیند؛ همچنین وضعیت نامناسب مسکن را ببیند.

وی، لزوم علت‌یابی مشکلات از سوی دولت را ضروری خواند و افزود: نباید یک نفر پنج سال در دولت حضور داشته باشد و از پول هنگفت مملکت خوب استفاده نکند؛ بعد هم بگوید من نتوانستم؛ این ضربات سنگینی را به مردم و کشور وارد می‌کند.

دیدگاه های این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *