گفتگوی اختصاصی با رئیس راه و شهر سازی بهشهر/تصویر

گویا همین دیروز بود” اواخر مهرماه سال ۹۵ ” درصدر خبرهای استان معرفی ناصحی جوان را به سمت مدیر راه و شهرسازی شهرستان بهشهر مرور میکردم . شاید در ابتدای ورودش در این مسند ،در اذهان بعضی ازمدیران باورش بسیار سخت بود اما پشت کارقوی ،اعتقاد راسخ ، روحیه جهادی و خدمتگزاری برخورداری از دانش و تعهد و نیز اخلاق مداری مسیح ناصحی که پرورش یافته از بیت با اصل و نسب روحانیت معظم بود از او بعنوان مدیری موفق تلاشگر و خستگی ناپذیر در حوزه راه و شهر سازی شرق مازندران ساخت بی شک امروز او رضایت مندی عامه مردم منطقه و مدیران شهرستان ونماینده مجلس و حتی مدیران استانی را درکارنامه کاری خود دارد با این مقدمه ما را نیز برآن داشت که درگفتگوی کوتا به تشریح عملکرد حوزه راه و شهر سازی شهرستان بهشهر بپردازیم.

مسیح ناصحی در ابتدای گفتگوی خود از روندساخت و ساز وضعيت پروژه هاي مسكن مهر شهرستان بهشهرخبرهای خوبی اعلام داشت .
این مدیر جوان و خوش فکر شرق استان يكي از نيازهاي مهم كشورهاي توسعه يافته را ايجاد يك سيستم كارآمد شهري درتمامي ابعادبرشمرد و خاطر نشان کرد : نقش مسكن به عنوان سرپناه براي هر انساني در اين جوامع مي تواند تعيين كننده باشد.
او گفت : پیگیری وتلاش برای تکمیل واحدهاي مسكن مهر بهشهر با هدف توسعه و اجراي عدالت دنبال خواهد شد تا بتوانیم از اين طريق گامهاي ارزنده اي درجهت رشد و شكوفايي منطقه برداریم .
ناصحی بزرگترین مشکل حوزه راه و شهرسازی بهشهر را مسکن مهر منطقه “پیلم کوتی ” اعلام داشت و گفت : این بخش معروف ترین مسکن مهر بعد از مسکن مهر ساری می باشد مکان و جانمایی آن مناسب نبوده و دور از شهر و مشکلات عدیده ایی را بای ساکنین این منطقه بوجود آورده بود آب های سطحی بالاتر از سطح،و مشکل فاضلاب را می توان بدان اشاره کرد که جلسه ی باتفاق دکتر شاعری نماینده مردم شرق استان و مدیرکل فاضلاب استان برگزار شد و برابر مصوبات این جلسه لوله گذاری آن استارت خورده و درحال اجرا می باشد این پروزه تا مردادماه به اتمام خواهد رسید.


او گفت :اگرنبود زحمات و پیگیری های دکتر شاعری، مدیرکل راه و شهرسازی استان آب و فاضلاب استان و شهرستان ،فرماندار محترم و شهرداری این میزان موفقیت نداشتیم و در این زمینه جای قدردانی دارد .
تفاهم نامه ی با دانشگاه علم و صنعت به امضا رسیددرمحل یادمان شهدای گمنام این دانشگاه زمینی برای ساخت مسجد اختصاص داده شد. .ضمن تشکر ازحسن همکاری ریاست دانشگاه علم و صنعت بهشهر ،در این تفاهم نامه مقررشد مسجدی درشان مردم منطقه احداث شود با ساخت این مسجد قطعا سبب تقویت برنامه های فرهنگی این منطقه خواهد شدهمچنین ورودی شهرک و درب دوم دانشگاه نیزبراساس تفاهم نامه آسفالت شده است .
ده باب مغازه تجاری نیزدر این منطقه جانمایی شده تا در آینده نزدیک شاهد بهره برداری آن باشیم .
مهندس ناصحی تصریح داد: ۱۰۷۴ واحد مسکن مهر تعریف شده که ۸۷۰ واحد آماده سازی شده و قریب به ۶۰۰ خانوار ساکن شدند .
او گفت :پروژه ۲۵۰ واحدی که ازسه سال قبل تعطیل شده بود از بهمن ماه پارسال استارد مجدد خورد و ۱۵۰ واحدآن درمراحل پایانی قراردارد ظرف کمتر از دو ماه از این تعداد ۷۰ واحد تحویل داده شد و ۵۰ واحد تا پایان خرداد آماده خواهد شد این پروژه ۲۵۰ واحدی تا شهریور تحویل داده خواهد شد که ۳۰ واحد از آن، به مدد جویان کمیته امداد و همچنین متقاضیان واجد شرایط تحویل می شود .
مدیر راه و شهر سازی به تشریح اقدامات انجام شده درحوزه راه اشاره کرد و گفت : از ۳۰۰کیلومتر راه روستایی شهرستان ۱۱۰ کیلومتر آسفالت شده است .
ناصحی یاد آور شد : از زمانی که در این سمت مشغول به کار شدم ۷ کیلومتر راه روستایی آسفالت شده و ۱۰ کیلومتر زیرسازی آن در سال ۹۵ انجام شده است
در بخش راه روستایی ۶ کیلومتر آسفالت از سنچول به پرکلا پایان یافت استارت کار در روستای محمدآباد از اسفند سال گذشته زده شد و در هفته های اخیر ۷ کیلومتر دیگر از این مسیر آسفالت می شود که ۲ کیلومتر پایان یافت . از ۷ کیلومت متکارین به لمرد ۴کیلومتر زیرسازی شده است .درشرایط نبود اعتبارات تنها شهرستان شرق استان بودیم که ۷ کیلومتر آسفالت را سال ۹۵ انجام دادیم.
وی تصریح داد: ازبرج هفت بزرگترین پروژه بهشهر به زاغمرز بطول ۲۲ کیلومتر بهمراه احداث چندین پل انجام گرفته است .
همچنین در راه روستایی پایین دست روستای امامده آسفالت بهمراه احداث پل به مبلغ ۸۰ میلیون تومان پایان یافت .
از ۹۵ ؛ ۳۰۰ میلیون برای تکمیل و یا احداث و زیر سازی راه روستایی هزینه شد و برای راه اصلی هزینه شده از محل دیون بود. پرداختی های شرکت ساخت و ساز حدود ۵ میلیارد تومان برای پیمانکارهم پرداخت شد .ضمن اینکه بخش ی از این هزینه دربخش مسکن مهر اورده متقاضی بود ما هم مطالبات پیمانکار را پرداخت کردیم خوشبختانه با پیمانکاران تعامل و همکاری خوبی برقرارشد و بر این باوریم که پیمانکاران بازوان اداره هستند‌.
خوشبختانه با همین منوال آسفالت ورودی پیلم کاتی با ۲۰۰ میلیون اعتبار به مدت سه هفته تکمیل و درپایان سال ۹۵ تحویل داده شد .دربحث شهرسازی با پناسیل که داشتیم تمام پروژه های ماده صدرا مورد بررسی قرار دادیم و در این راستا ۱۱۶ پرونده درسال ۹۵ بررسی و درسال جدیدنیز ۳۵ مورد درموضوع ساخت و سازها وحریم شهر و افرادی بدون پروانه ساخت و سازداشتند.
جلوگیری بعمل آمده است توجه داشته باشیدکه درحریم شهر ساخت و ساز مسکونی ممنوع و ساخت تجاری آزاد می باشد.
ناصحی باشاره به تهیه پکیچ یک و دو در حوزه راه شهرستان و برنامه های آتی خاطر نشان کرد :از این پکیج ها با مبلغ قرارداد ۲۰ میلیارد تومان تعریف شده بود وتا امروز ۳ میلیاردتومان از آن تخصیص داده شد امیدواریم بمنظور تامین اعتبارات لازم این بخش قطعا نیم نگاه مسئولان شهرستان و استان می تواند رضایت مندی شهروندان را در پی داشته باشد .
این مدیرجوان به روند تکمیلی بیمارستان ۲۱۷ تختخوابی امام خمینی بهشهر هم اشاره کرد داشت و گفت:متولی ساخت این بیمارستان وزارت راه و شهرسازی می باشدکه به اشتباه بعضی ها اشاره کردند دانشگاه علوم پزشکی انجام داده است .اما این مجموعه بزرگ نزدیک به ۸۰ درصدپیشرفت فیزیکی دارد و پیمانکار قول داد تا پایان سال ۹۶ ضمن دریافت بخشی از مطالبات خود کار را به اتمام برساند .


وی در پایان ضمن تشکر از تلاش همکاران خود در اداره راه و شهر سازی شهرستان بهشهر اظهار کرد : رضایت مندی در حوزه راه و شهرسازی در شهرستان بهشهر الحمدالله با همت و تلاش همکارانم مثبت ارزیابی شده و امیدواریم همکاری و تعامل با مجموعه مدیران شهرستان و استان و نیز نماینده پر تلاش ،مدیر کل محترم فرماندار تلاشگر و ساعی همچون گذشته ادامه داشته باشد از آنجایی که راه محور اصلی توسعه محسوب می شود در روند رشد شکوفایی و توسعه این شهرستان با روحیه جهادی نقش موثری را ایفا نمایم .

دیدگاه های این مطلب

9 نفر دیدگاه خود را در مورد این خبر بیان کردند. شما نفر بعدی باشید

 1. اهالی روستایی قره تپه در گفت:

  از زحمات مدیر ارزشی جناب آقای مهندس ناصحی در خصوص آسفالت جاده بهشهر به قره تپه وحسین آباد کمال تقدیر وتشکر راداریم

 2. با سلام و خدا قوت به افتخار شهرستان نكا جناب مهندس مسيح ناصحي جوان و كاربلد كه همچون پدر بزرگوارشان مرحوم حاج مجتبي عزيز در كارهاي اجرايي بسيارمدير قوي و لايقي مي باشد

 3. امیر محمد رنجبر در گفت:

  مهندس مسیح ناصحی افتخار مایی درود بر تو مرد عمل وخستگی نابذیر

 4. آرامشم را تو به من هدیه دادی مهندس.
  آرزوی توفیق خیلی زیاد برای حضرتعالی

 5. جمعی از مهندسان بسیجی شهرستان نکا در گفت:

  سلام به مهندس ناصحی، که از افتخارات سهر نکا میباشد که خانواده ای بزرگ و گرامی ای دارد… ایشان راه پدربزرگ ( حجت الاسلام ناصحی) وپدرش ( مهندس حاج مجتبی ناصحی شهردار نور و رویان و مناطق ۱۳ و ۸ تهران) را ادامه میدهد… برایش از خدای بزرگ سلامتی و عمر با عزت آرزومندم. آمین

 6. کارکنان اداره راه شهرستان نکا در گفت:

  مهندس بسیجی ناصحی خدا قوت مرد خستگی نا پذیر… ایکاش در شهرستان نکا از شما که پیشینه خانوادگیتان بر همه چیز صحه دارد از شما استفاده میکردند… ان شاالله در مقام ها و رتبه های بالا شما را ببینیم…

 7. اهالی و جوانان روستای سوچهلما در گفت:

  مهندس ناصحی دوست داشتنی، دوستان داریم… جوانی متعهد و متخصص و کاردان و دلسوز و بسیجی و مذهبی باروحیه جهادی… دوستان داریم…

 8. جمعی از مهندسان و پرسنل شهرداری نکا در گفت:

  خسته نباشید مهندس ناصحی… خدا قوت برادر… با آرزوی پیشرفت در امر خدمت رسانی … ایکاش از شما با چنین تخصص و پیشینه ای و با این روحیه در شهرمان استفاده میکردند…

 9. آقای ناصحی.تشکر از زحمات اماریتون.خواستم بپرسم دلیل بستن بریدگی سی ان جی رستم‌کلا و هدایت ماشین ها به بریدگی روبروی پمپ بنزین کوچک نژاد رستم‌کلا آیا واقعا کارشناسی است؟ده دقیقه کنار بریدگی پمپ بنزین کوچک نژاد وایستید خواهید دید که اکثر کامیون ها و سواری ها و ادوات کشاورزی که از پمپ بنزین سوخت گیری میکنند خلاف جهت جاده به این بریدگی میان و رفت و آمد می‌کنند.درسته که بریدگی ها همه غیر استاندارد هستند و باید تبدیل به دور برگردان شوند به نظر شما بریدگی روبروی پمپ بنزین بهتر بود بسته بشه یا بریدگی کنار سی ان جی.از اون طرف مردم کلت چه گناهی کردند؟کرایه آژانس از نکا به کلت افزایش یافته.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *