انیمیشنی که جنایت علیه کودکان است!!/به قلم صادق مطهری فرد

بسم الله الرحمن الرحیم

اگر تا دیروز نگران تأثیر منفی تماشای فیلم های کذایی از طریق ماهواره و بعد نگران تأثیر مخرب فیلم های کوتاه در پیام رسان های خارجی میان فرزندانمان بودیم، حالا باید بشدت نگران هویت فرزندانمان پای تماشای پلتفرمی مثل #فیلیمو و در سایت‌های شناسنامه‌دار، باشیم.
انیمیشن «نیمونا» یک برنامهٔ کودک نیست. ابزار شست‌وشوی مغزی ما و فرزندان ماست. این اثر به هنرمندانه‌ترین، خنده‌دارترین، بانمک‌ترین و جذاب‌ترین شکل ممکن ساخته شده و تمام مؤلفه‌های موفقیت یک اثر هنری، خاصه زبان استعاری را دارد، اما همهٔ این‌ها در خدمت یک چیز است:
ترویج همجنس‌گرایی.
انبوهی نشانه ها در انیمیشن نیمونا هست. از بوسه لب ها میان دو مرد تا دیالوگ‌های عاشقانه میان این دو مرد و درآغوش‌هم‌بودنشان گرفته تا رنگین‌کمان و نشانگانی که می‌شناسیم، اما شاید باورتان نشود درد اصلی این‌ها نیست!
تفکر_ ایدهٔ اصلی_ روح حاکم بر اثر.
این‌ها در نیمونا، در خدمت تقدیس همجنس‌گرایی و برانگیختن تأثر و همدلی مخاطب دربرابر اقلیت‌های جنسی‌ست. از شخصیت‌‌‌های اصلی که هر دو از اقلیتی متفاوت‌اند گرفته تا دوبلور شخصیت مکمل که خودش همجنسباز است تا خط داستانی تا ارجاعات تاریخی، عناصر فیلم همه در جهت خلق لحظات دراماتیک برای حمایت از این اقلیت است.
بزرگ‌ترین جانیان تاریخ را به یاد بیاورید. همه یک عنصر مشترک داشتند: مغزشان شست‌وشو داده شده بود. نگاهشان به مسائل تغییر کرده بود. به‌همین‌خاطر، مطلقاً نمی‌فهمیدند دارند اشتباه می‌کنند و حتی به قصد قربت می‌کشتند!
نتفلیکس با نیمونا، ذهن بچه‌های ما را هدف گرفته. خطرناک‌تر از آن پلان‌های جنسی، تزریق این ایده در ذهن پاک و بی‌تشخیص فرزندان ماست که: هر انحراف و خطایی را بپذیر و به فاعلش حق بده و درکش کن، وگرنه او را تبدیل به هیولایی می‌کنی که اول از همه، خودت را نابود می‌کند. تأثیر این ایده از هزاران سکانس جنسی بیشتر است…نیمونا سرشار از خشونت، دروغ، خیانت و صحنه‌های زدوخورد است. از شیشهٔ مشروب گرفته تا هیولای عظیم‌الجثه و اقدام به خودکشی در آن دیده می‌شود. تمام سایت‌های انگلیسی‌زبان هشدار داده‌اند که این اثر برای خردسالان و کودکان مناسب نیست.
این یادداشت را یک منوّر کوچک قلمداد کنید، منوری که زمین مین‌گذاری‌شده را نشانتان داده. این زمین، زمین بازی بچه‌ها نیست. به خدا قسم.
مگر سانسور آن بوسه و آغوش، روح حاکم بر اثر را تغییر می‌دهد؟ مگر می‌توان روی اثر هولناکی که نیمونا بر ذهن و باورهای بچه‌های ما می‌گذارد، چشم پوشید؟کاش میان دعوای ساترا و صداوسیما و مدیریت طیفی و حزب‌گرایی‌های عجیب‌وغریب، کسی هم به فکر آن لحظه بود که بچه‌های پاک سرزمین ما، با چنین محتوایی مواجه می‌شوند.

🖋️محمدصادق مطهری فرد

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *