عیدانه فرماندار نکا در دهه کرامت

دکتر عبدالرضا بابایی در نخستین روز از دهه کرامت به تشریخ اقدامات و تخصیص اعتبارات جدید حوزه راه شهرستان نکا خبر داد و گفت : رویکرد دولت سیزدهم، «توجه به زیرساخت و مسائل عمرانی شهرها و روستاها» است، امیدواریم با این رویکرد، در سال ۱۴۰۲ شاهد اتفاقات بسیار خوبی در حوزه های مختلف زیرساختی و عمرانی با شدت بیشتر و حجم گسترده تری باشیم.

فرماندار شهرستان نکا ضمن تشریح و اعلام تخصیص های اعتبارات جدید در حوزه راه را عیدی از سوی دولت محترم محضر مردم شهرستان نکا کرد و گفت :براساس تصمیمات جدید امیدواریم با همکاری دستگاههای اجراییِ «بسیج سازندگی» و « راهداری و حمل و نقل جاده ای» در ۶ماهه اول سال جدیدشاهد «انقلاب بسیار بزرگی را در حوزه ی راه» در این شهرستان خواهیم بود.

مقام عالی دولت در شهرستان نکا در گفتگوی اختصاصی ، ضمن تبریک مناسبت های دهه ی کرامت، اظهار داشت: در سالی که گذشت، در حوزه ی راه، اقدامات بسیار خوبی با اعتبار ۱۰۸ میلیارد تومان در شهرستان نکا صورت گرفت که سه دستگاه اجراییِ «راه و شهرسازی» ، «اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای» و «بسیج سازندگی» مجری این پروژه ها بوده اند.

عبدالرضا بابائی اهم این پروژه ها در حوزه ی «آسفالت راه های روستایی فرعی و اصلی» به طول ۴۱ کیلومتر با اعتبار ۵۲ میلیارد تومان «اجرای زیرگذر و رَمپهای ورودی و خروجی روستای گُل خِیل» با اعتبار ۱۶ میلیارد تومان از محل مصوبات سفر رئیس جمهور، پیرو قولی که سال گذشته، در دهه ی کرامت به اهالی گل خیل جهت تکمیل زیر گذر و نهایت افتتاح آن در هفته ی آینده «احداث عملیات پل روستای درویشان» نیز با اعتبار ۹میلیارد تومان از محل اعتبار سفر ریاست جمهور اکنون در حال اجرا است برشمرد .

وی مهمترین پروژه های سال ۱۴۰۱ و چند ماهه ی ابتدای سال ۱۴۰۲ را شامل: «زیرسازی و آسفالت محور حسین آبادطوسکلا» با اعتبار ۶ میلیارد تومان ، «زیرسازی محور نکانیروگاه» که در مرحله ی بِیْس با ۵/۵ میلیارد تومان اجرا شده است و «نصب و اجرای نیوجرسی در مسیر نکا به نیروگاه از روستای خورشید تا تازه آباد» با اعتبار ۷ میلیارد تومان عنوان کرد.

فرماندار شهرستان نکا با الام اینکه ، در اواخر سال ۱۴۰۱ در دیدار فرمانداران شرق استان و دکتر شریعتی نماینده مردم نکا، بهشهر و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی با وزیر راه در خصوص «اخذ اعتبار و مصوبه ی تقاطع غیرهمسطح ورودی شرقی» بود که اعتبار اولیه ی این پروژه در حال حاضر ۵ میلیارد تومان است که با عنایت و دستور وزیر محترم محقق شدو بزودی کلنگ زنی خواهد شد.

عبدالرضا بابائی، با بیان اینکه، «طرح میدان و حذف تلاقی های حادثه خیز، از ورودی های شمالی» نیز آماده است و با همکاری «سازمان بنادر» و «شهرداری شهرستان» این پروژه درمراحل اداری در حال طی شدن است که بزودی شاهد کلنگ زنی آن خواهیم بود .

وی «ساماندهی مبادی ورودی غربی» در حوزه ی شهری را نیز از پروژه های بسیار خوبی اعلام و خاطر نشان کرد : که عملیات ان از ۱۰ روز گذشته آغاز شدوشامل لاین کُندرو، اسکان، نمازخانه و سرویس بهداشتی ؛ که با اجرای آن، مبادی ورودی غربی شهر به شکل بسیار شکیل و زیبا بهسازی خواهد شد .

فرماندار شهرستان نکا، «آزادسازی حریم رودخانه» به طول ۱/۵ کیلومتر در قسمت جنوبی شهر حاشیه رودخانه چمازی مجاور پارک مادر را جزی از کارهای بسیار خوب سال گذشته عنوان کرد که با همت همه ی مسئولین شهرستان انجام شد و اکنون جدول کشی و زیرسازی ها انجام و بزودی آسفالت خواهد شد.

عبدالرضا بابائی با اعلام اینکه، سازه ی پروژه ی بزرگ «پل چمازی» اکنون در حال نصب است و تا پایان تابستان به بهره برداری می رسد، افزود: در کنار آن فاز ۲ و ۳ «آزادسازی حریم رودخانه را در قسمت شمالی» نیز آغاز کرده ایم و امیدواریم این پروژه را نیز در پایان سال ۱۴۰۲ به سرانجام برسد.

وی همچنین گفت: در جلسه ی کمیته برنامه ریزی، با توجه به اعتباری که از محل «تعهدات شرکت گاز» برای «بهسازی و آسفالت راه‌های روستایی» اختصاص داده شد، از محل «محرومیت زدایی» در بخش اول ۲۵ میلیارد ، در بخش دیگر ۱۲ میلیارد و مجموعا مبلغ ۳۷ میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده شد.

فرماندار شهرستان نکا بااشاره به تصمیات جدید جلسه کمیته برنامه ریزی اظار امیدواری کرد و گفت: امیدواریم با همکاری دستگاههای اجراییِ «بسیج سازندگی» و «اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای» بتوانیم در ۶ماهه اول سال«انقلاب بسیار بزرگی را در حوزه ی راه» را در شهرستان نکا رقم بزنیم .

عبدالرضا بابائی در ادامه، محور های این مصوبات را شامل: «بهسازی و آسفالت مسیر لائی به محسن آباد» ، «بهسازی و آسفالت مسیر سوچلما به اِرَم» ، «بهسازی و آسفالت مسیر زنگت به تجرخیل» ، بهسازی و آسفالت مسیر طوسکلا به حلم سر» ، «بهسازی و آسفالت مسیر ندافخیل به اطرب» و «زیرگذر چاله پل به میانگله» ، «بهسازی جاده ی پدافندی پجت به سوچلما» که جزو مصوبات استاندار به منطقه ی هزارجریب بود در ابتدای سال ۱۴۰۱ ، که کار مطالعاتی اش انجام شد و اجرایی خواهد شد برشمرد .

وی ادامه داد: «بهسازی و آسفالت مسیر سیکا و مرس» ، «تعریض و آسفالت کنار جاده ی اصلی روستای زرندین سفلی» ، «بهسازی و آسفالت راه روستایی سیدخیل» ، «بهسازی و آسفالت راه روستایی مسیر ولامده» که این هم از مصوبات سفر استاندار بود و برخی از این پروژه ها انجام شده و مابقی اش در هفته های پیش رو انجام خواهد شد.

فرماندار شهرستان نکا، اضافه کرد: «بهسازی و آسفالت راه روستایی مسیر روستای برما» ، «بهسازی و آسفالت راه روستایی مسیر روستای رمدانخیل» ، «بهسازی و آسفالت راه روستایی محور لائی به شیرکلا_پاسند» ، «بهسازی و آسفالت راه روستایی مسیر روستای للرد» ، «بهسازی و آسفالت راه روستایی مسیر روستای یعقوب محله» نیز شامل این پروژه ها است.

عبدالرضا بابائی با اعلام اینکه با اعتبار محل «تعهدات شرکت گاز» و همچنین «محرومیت زدایی» اختصاص داده شد این نوید را به مردم که قطعا و یقینا برای سایر پروژه ها نیز طراحی شده است که در کمیته برنامه ریزی که بزودی جلسات منظم و فشرده آن برگزار خواهد شد، اعتبار لازم را برای سایر پروژه ها نیز اختصاص خواهیم داد.

وی بازه ی زمانی برای اجرای این پروژه ها را منوط به با قول مساعدِ دستگاههایِ مجری دانست و گفت: امیدواریم بتوانیم از فصل گرما استفاده و تا پایان تابستان کارهای بسیار خوب و مهم را در حوزه ی راه عملیاتی کنیم.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *