در دهه فجر امسال ۴۲طرح در دیار نیکان افتتاح می شود

فرماندار دیار نیکان خبر داد:

۵۲ طرح با اعتبار بالغ بر ۵۳۸ میلیارد تومان در دهه‌فجر بهره‌برداری و کلنگ‌زنی خواهد شد

به گزارش نیکا خبر ؛مرتضی مضانی در جمع اصحاب رسانه شرق مازندران با بیان اینکه در دهه فجر امسال ۵۲ طرح عمرانی با اعتبار بالغ بر ۵۳۸ میلیارد تومان بهره‌برداری خواهد شد

فرماندار نکا خاطر نشان کرد : از این طرح‌ها ۴۲ طرح افتتاح و ۱۰ پروژه دیگر گ درآیینی کلنگ‌زنی خواهدشد. او عصر امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه بمناسبت سالروز ایام الله دهه‌فجر برگزار شد با بیان اینکه در دهه فجر امسال ۵۲ طرح عمرانی با اعتبار بالغ بر ۵۳۸ میلیارد تومان بهره‌برداری خواهد شد تصریح داد خبرنگاران پل ارتباطی حاکمیت و مردم هستندو نقش اصحاب رسانه از ابتدا انقلاب تاکنون پررنگ و بعنوان روایتگران انقلاب اسلامی می توانند در فضای مجازی که دشمن در آن برای ناامید کردن مردم همه تلاش خود را به کار گرفته است، امید‌آفرینی نمایند و حربه های دشمنان را خنثی می سازند

نماینده دولت سیزدهم در نکا ضمن اشاره به عملکرد دولت‌های انقلاب اسلامی تاکید کرد: امروز نظام مدیون راهنمایی‌ها و رهنمودهای امام، رهبری و فداکاری مردم است. امروز به فرموده رهبری ما نزدیک به قله هستیم. برای رسیدن به قله نیازمندیم که ایام الله را زنده نگه داریم و مهم‌ترین الله در کشور دهه فجر است.

رمضانی با اشاره به عزم ملت ایران برای‌ توسعه انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: ایستادگی چنین ملتی پای امام خود بی‌نظیر بود که مردم ما آن را رقم زدند و در طی این ۴۵ سال در عمل ثابت کردند که به نظام جمهوری اسلامی علاقمند هستند.

رمضانی با اشاره به برگزاری ویژه‌برنامه‌های دهه ‌فجر گفت: ۱۸۶ برنامه برای گرامی‌داشت دهه‌فجر تدارک دیده‌شده که مهم‌ترین آن‌ها نواختن زنگ پیروزی انقلاب در دبیرستان شهید باقری، حضور در گلزار شهدا به‌همراه مدیران دستگاه‌های اجرایی، حضور در بیت امام‌جمعه شهرستان جهت تجدید‌میثاق با ولایت و برپایی میزخدمت در مصلی نماز جمعه است.

رمضانی به طرح‌های عمرانی که در دهه‌فجر افتتاح خواهند شد اشاره کرد و گفت: بهسازی آسفالت جاده‌های روستایی، کلنگ‌زنی ۲۰۰ واحد از نهضت ملی مسکن در شهرک شهید سلیمانی، توسعه و افزایش ظرفیت برق و اصلاح و بهینه‌سازی برق‌رسانی، احداث کتابخانه عمومی در روستای دنگسرک بخش مرکزی، ساماندهی ورودی جنوبی شهر در روستای گلبستان با اعتبار قریب به ۱۰ میلیارد تومان و افتتاح طرح‌های آبرسانی با اعتبار ۱۹ میلیارد تومان از جمله مهم‌ترین طرح‌هایی هستند که در دهه‌فجر بهره‌برداری خواهند شد.

وضعیت نامطلوب فاضلاب شهرک شهید سلیمانی یکی دیگر از موضوعاتی بود که فرماندار نکا با اشاره به آن افزود: آغاز عملیات اجرایی ساماندهی فاضلاب شهرک شهید سلیمانی که یکی از دغدغه‌های اهالی این منطقه بود با پیگیری‌های به‌عمل آمده در نشست شورای عالی مسکن با حضور استاندار، محقق شد و عملیات اجرایی این طرح با اعتبار بالغ بر ۱۵۰ میلیارد تومان آغاز خواهد شد.

وی ابراز امیدواری کرد در کمتر از یک سال طرح ساماندهی فاضلاب مسکن مهر اجرایی شود

نماینده عالی دولت در شهرستان با بیان اینکه نهضت ملی مسکن جز دغدغه‌های اصلی دولت آیت الله رئیسی است، بیان کرد علاوه بر ۲۰۰ واحد نهضت ملی مسکن که در ایام دهه فجر افتتاح خواهد شد دریافت مجوز برای احداث مسکن در نقاط دیگر نیز در حال آماده‌سازی است.

رمضانی افزود: شهرستان نکا در طرح نهضت ملی مسکن جز ۳ شهرستان برتر استان مازندران است و از این حیث جایگاه مطلوبی در استان دارد.

فرماندار نکا با اشاره به طرح پل تاپل تصریح کرد: با پیگیری‌های به‌عمل آمده، این طرح مراحل پایانی خود را سپری می‌کند و با تامین قیر مورد نیاز برای اجرای آسفالت جاده آن، بهره‌برداری از این طرح نیز محقق خواهد شد.

 رمضانی به برگزاری ملاقات‌های مردمی در محلات و مساجد شهرستان اشاره کرد و گفت: مهم‌ترین هدف دولت آیت‌الله رئیسی این بوده که گفت‌وگوی چهره به چهره و صمیمی میان مدیران و مردم شکل گیرد و در همین راستا امروز ملاقات‌های مردمی که گره‌گشای بسیاری از مشکلات مردم است در مساجد و محلات شهرستان برگزار می‌شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان، هدف از برگزاری دیدارهای مردمی در مساجد را تسهیل دسترسی مردم به مدیران عنوان کرد‌.

فرماندار نکا همچنین با اشاره به سفرهای یک‌روزه روستایی اظهار کرد: در هفته یک روز را به سفر‌های روستایی اختصاص می‌دهیم تا از نزدیک در جریان مشکلات مردم قرار بگیریم. این امر موجب می‌شود تا مدیران دستگاه‌ها نیز با مشکلات روستا بهتر آشنا شوند.

رمضانی با اشاره به خدمات نظام در طی چند سال اخیر تاکید کرد: اتفاقات خوبی در حوزه برق، گاز و آبرسانی در شهرستان رخ داده است و امروز شاهد آن هستیم که امکانات به درستی در همه نقاط تقسیم شده است و عدالت اجتماعی رقم خورده است.

این مقام مسئول در ادامه سخنان خود با اشاره به موضوع استقرار دانشگاه فرهنگیان در شهرستان نکا تاکید کرد: حضور دانشگاه فرهنگیان در شهرستان موجب تقویت زیرساخت‌های علمی خواهد شد، اما لازم است پیش از استقرار این دانشگاه مشکل فضای آموزشی شهرستان برطرف گردد.

رئیس هیات اجرایی انتخابات شهرستان نکا در پایان سخنان خود با اشاره به انتخابات پیش رو بیان کرد: مقام معظم رهبری نسبت به مشارکت بالای مردم در این انتخابات بسیار تاکید کردند و از مدت‌ها قبل در سخنرانی‌های خود با اشاره به انتخابات راهبردهای این رویداد را ترسیم کردند، چرا که ایشان از عداوت و کینه دشمنان در کمرنگ کردن حضور مردم آگاه‌اند.

فرماندار نکا خبر داد: با تایید صلاحیت‌های صورت گرفته تعداد نامزدهای انتخابات به ۴۸ نفر رسیده است و ۱۳۱ شعبه اخذ رای آماده دریافت آراء مردم هستند.

وی افزود: با شناسایی و معرفی همه مجریان انتخابات نام آن‌ها در سامانه وزارت کشور ثبت شده‌است و آمادگی کامل از این حیث برای برگزاری یک انتخابات سالم در شهرستان وجود دارد.

رمضانی سلامت انتخابات را مهم‌ترین رکن در برگزاری آن دانست و خاطرنشان کرد: در این دوره تمام برنامه دشمن جلوگیری از مشارکت بالای مردم است، بنابراین رسانه‌ها توجه ویژه داشته باشند که نقش بی‌بدیلی در خنثی‌سازی برنامه‌های دشمن دارند.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *