نماینده ولی فقیه در مازندران: نخبه‌های ورزشی باید مورد حمایت قرار گیرند

نماینده ولی فقیه در مازندران ضمن تمجید از اقدام خانم‌ها بابایی و نقیبی در تقدیم مدال خود به شهدا گفت: اینها واقعا نخبه هستند و نخبه‌های ورزشی باید از امتیازات ویژه برخورداری باشند.

به گزارش نیکا خبر ، مراسم تجدید میثاق جامعه ورزش و جوانان مازندران با آرمان‌های انقلاب اسلامی و دیدار با نماینده ولی فقیه در استان با حضور عادل عالیشان سرپرست اداره کل ورزش و جوانان، معاونان، روسای ستادی، مسؤول تربیت بدنی سپاه کربلا، مسؤولان هیأت‌های ورزشی، پیشکسوتان، ورزشکاران و جوانان ظهر امروز در سالن آمفی تئاتر مصلی شهرستان ساری برگزار شد.

آیت‌الله محمدباقر محمدی‌لائینی در مراسم تجدید بیعت جامعه ورزش با بنیانگذار انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری، با گرامیداشت مناسبت های خردادماه از جمله رحلت امام خمینی (ره) و قیام تاریخی ۱۵ خرداد اظهار کرد: از افتخارآفرینان و نام‌آوران مازندرانی، مسؤولان ورزش و جوانان در اداره کل، ادارات شهرستانی و ۱۰ هزار نفری که در هیأت‌های ورزشی سراسر استان فعالیت می‌کنند تقدیر و تشکر دارم.

نماینده ولی فقیه با اشاره به برخی مطالبات و درخواست‌های پیشکسوتان و نمایندگان جامعه ورزش استان افزود؛ از گلایه ها و نقدهای دلسوزان تشکر می‌کنم و از استاندار و مسؤولان دیگر استانی و شهرستانی میخواهم که دغدغه‌های جامعه ورزش را بشنوند.

وی در ادامه ضمن ابراز خرسندی از گزارش‌های سرپرست اداره کل ورزش و جوانان درباره توانمندی و ظرفیت استان مازندران در حوزه ورزش و جوانان گفت: امروز شاهد گزارش‌هایی از ورزش و گزارش‌هایی از ارزش بودیم و اینکه قهرمان ورزشکار ما به بُعد ارزش‌های جامعه توجه کند و مدال خود را به یک شهید تقدیم کند یک گام مهم و اثرگذار است.

محمدی‌لائینی افزود: وقتی سرکار خانم‌ها بابایی و نقیبی مدال خود را تقدیم شهدا می‌کنند، شهدا نیز این افراد را شفاعت خواهند کرد و این کار یک جهاد بسیار بزرگ محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اقدامات ارزشمند ورزشکاران در میادین بین‌المللی بیان کرد: بیش از ۱۹ ورزشکار مازندرانی ننگ مسابقه دادن با نمایندگان رژیم صهیونیستی را نپذیرفتند و این کمتر از جهادی که سردار سلیمانی و یارانش داشتند نیست.

وی همچنین گفت: اینها واقعا نخبه هستند و نخبه‌های ورزشی باید از امتیازات ویژه برخورداری باشند.

نماینده ولی فقیه در مازندران همچنین افزود: با توجه به اینکه در آستانه هفته ازدواج قرار داریم، اداره کل وزش و جوانان نیز به این مأموریت خود توجه داشته باشد و در موضوعات حوزه جوانان نیز توجه ویژه داشته باشد.

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان مازندران در این دیدار ضمن گرامیداشت یاد بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و شهدای قیام ۱۵ خرداد گفت: جمع حاضر چکیده‌ای از جامعه بزرگ ورزش و جوانان استان است که با هدف تجدید میثاق با آرمان‌های بنیانگذار انقلاب اسلامی و تجدید بیعت با رهبر معظم انقلاب اسلامی در خدمت نماینده ولی فقیه در استان هستیم.

عادل عالیشان با اشاره به اقدامات مسؤولان استان در رفع مشکلات ناجیان غریق افزود: سال گذشته مشکلی در پرداخت حقوق ناجیان غریق نداشتیم و امسال هم حدود ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای این موضوع در کشور تخصیص یافت که ۶۰ درصد این مبلغ سهم مازندران است و تلاش می شود که مشکلات این قشر زحمتکش بازهم کمتر شود.

وی همچنین گفت : امسال ناجیان غریق زیر نظر هلال احمر فعالیت خواهند کرد و امیدواریم با تدابیر اندیشیده شده شاهد کاهش آمار فوت شدگان باشیم و البته به لحاظ ماموریت ذاتی وظیفه تعلیم و تربیت و آموزش ناجیان غریق را همچنان به عهده داریم.

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان مازندران اظهار کرد: با پیگیری و همدلی همه مسؤولان استانی تاکنون بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان برای ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر هزینه شده است و با دستور ویژه رئیس جمهور، همت استاندار و معاونت سیاسی امنیتی بسیاری از مشکلات این ورزشگاه رفع شده و این در حالی است که باشگاه نساجی در گذشته برای هر دیدار در ورزشگاه مشهد ۲۰۰ میلیون تومان پرداخت می کرد.

عالیشان با اشاره با بیان اینکه ورزشکاران ما امسال در رویدادهای بزرگی به میدان خواهند رفت، گفت: ۷۰درصد رشته کشتی آزاد و ۳۰ درصد کشتی فرنگی را ورزشکاران مازندرانی تشکیل می دهند، تعداد زیادی فوتبالیست در تیم های بزرگ داریم و در رشته های مختلف ورزشی نیز مدعی هستیم.

وی در خصوص اقدامات صورت گرفته در حوزه ورزش و جوانان گفت: در این مدت معاونت ورزش همگانی که همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری است را احیا کردیم و معاون بانوان را پس از 10 ماه بلاتکلیفی منصوب کردیم .

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان مازندران در ادامه افزود: با وجود اینکه سرانه ورزشی استان مازندران به ۱.۳ متر مربع رسده است که قابل توجه است، اما موضوعاتی مانند پیست دوچرخه سواری و تکمیل سالن ۶ هزار نفره ماهفروجک ساری که به صورت ناقص در دولت قبل افتتاح شده بود، نیازمند اعتبارات است که با نگاه ویژه دولت، بسیاری از مشکلات در حال رفع شدن است و با تکمیل این پروژه‌ها، استان مازندران می‌تواند میزبان رویدادهای بزرگ ورزشی شود.

وی با اشاره به ظرفیت های مختلف استان مازندران در حوزه ورزش اظهار کرد: در ماه‌های اخیر میزبان رویدادهای بین‌المللی مانند جام عبدالله موحد بابلسر، جام شهید هاشمی‌نژاد بهشهر و… بودیم و این استان ظرفیت برگزاری اردوهای تیم ملی را نیز در رشته‌های مختلف ورزشی دارد.

عالیشان حضور تیم‌های نساجی و کاله را در رقابت‌های آسیایی، اتفاق بسیار خوب ورزشی در سالجاری دانست و بیان کرد: اداره کل ورزش و جوانان با ۳۰۰ نیروی انسانی و زحمات هیأت‌های ورزشی در سراسر استان، چنین افتخاراتی را برای کشور کسب کرده است.

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان مازندران با اشاره با بیان اینکه مازندران ۲۵۰۰ باشگاه خصوصی و۱۴۰ باشگاه و تیم حرفه‌ای دارد، اظهار کرد: ورزش و جوانان دستگاه مشارکت‌پذیر است که در حوزه زیرساخت چه در روستاها و چه در هیأت‌های ورزشی از مشارکت مردمی و بخش خصوصی استفاده می‌کند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: معتقدم در حوزه فرهنگی نیازمند کار بیشتری هستیم. چرا که ما دستگاه فرهنگی و تربیتی محسوب می‌شویم و دستگاه‌های دیگر فرهنگی نیز باید کمک و حمایت کنند.

عالیشان در پایان صحبت‌هایش دیدار با مقام معظم رهبری را یکی از درخواست‌های جامعه ورزش و جوانان دانست و گفت: ورزشکاران و قهرمانان استان مازندران با افتخارات بزرگ در حوزه ورزش باید سعادت دیدار با ولی امرمسلیمن را داشته باشند.

لازم به ذکر است؛ جمعی از پیشکسوتان و قهرمانان و ورزشکاران در ابتدای این دیدار، دیدگاه‌ها و نظرات خود را درباره وضعیت ورزش و جوانان مازندران مطرح کردند و در پایان نیز از سپیده بابایی و هدی نقیبی قهرمان و مربی کشتی آلیش که اخیرا مدال خود را تقدیم خانواده شهدا کردند و همچنین از خانواده شهید اسدی و شهید رادمهر تجلیل به عمل آمد.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *