فرماندارنکا از شناسایی ۶۰ طرح سرمایه‌گذاری در دیار نیکان خبر داد

نماینده عالی دولت در نکا با اعلام اینکه ۶۰ طرح سرمایه‌گذاری در نکا احصا شد، از آغاز عملیات اجرایی بسیاری از این طرح‌ها در راستای ایجاد اشتغال و رشد اقتصادی خبرداد. ‎

به گزارش نیکاخبر ، دکتر عبدالرضا بابایی در گفتگو با آوای خزر به موضوع اشتغال پرداخت و آن را از سیاست‌های مهم دولت‌های مختلف در نظام جمهوری اسلامی به ویژه دولت سیزدهم عنوان و اظهار کرد: مازندران به ویژه شرق استان نرخ بیکاری بالایی دارد لذا یکی از راه‌های اساسی توجه ویژه به حوزه کسب و کار است که در این بخش، ظرفیت‌های خوبی در شهرستان نکا وجود دارد و جوانان پای کارآمدند.

فرماندار دیار نیکان به نقش موثر شرکت‌های دانش بنیان در رونق تولید و اشتغال اشاره کرد و افزود: نامگذاری شعار سال از سوی رهبر معظم انقلاب به نام «تولید، دانش بنیان و اشتغالزایی» نشان‌دهنده توجه رهبر انقلاب اسلامی به اقتصاد، معیشت و تولیدات دانش‌بنیان است.

عبدالرضا بابایی گفت: سال گذشته به صورت منظم کارگروه اشتغال و ستاد تسهیل و رفع موانع تولید را با حضور مدیران شهرستانی در حوزه اجرایی و بانک‌ها برگزار کردیم و توانستیم تعهد اشتغال را بیش از صد درصد عمل کنیم.

وی ادامه داد:، اما آنچه که به عنوان تعهد است؛ یک چیز حداقلی است و باید تلاش بیشتری برای ایجاد اشتغال صورت بگیرد.

بابایی با بیان اینکه از سیاست‌های دولت سیزدهم ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان است، افزود: شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه تولید و اشتغال نقش غیرقابل انکاری دارند و در صورتی که مسیر فعالیت این شرکت‌ها هموار شود می‌توانند خلأ‌های موجود در حوزه تولید کشور را پُر کنند

بابایی به فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان در شرق مازندران و شهرستان نکا اشاره کرد و حمایت از این شرکت‌ها را در افزایش تولید و اشتغال مهم دانست.

وی افزود: شرکت‌های دانش‌بنیان بر پایه دانش و تحقق اهداف علمی و اقتصادی شکل می‌گیرند و در رشد و توسعه مناطق مختلف تاثیر زیادی دارند بطوریکه رهبر معظم انقلاب اسلامی بر اهمیت نقش این شرکت‌ها در رونق اقتصادی و اقتصاد مقاومتی تاکید و آن‌ها را موثرترین مولفه‌های تحقق پایدار اقتصاد توصیف کردند.

فرماندار شهرستان نکا با بیان اینکه مشکلات ما در حوزه اشغال بسیار زیاد است و نیازمند حمایت و هماهنگی همه دستگاه‌ها داریم، اظهار کرد: سال گذشته در دستگاه‌های حمایتی مانند کمیته امداد و بهزیستی در بند ب تبصره ۱۶ قریب به ۶۴ میلیارد تومان اعتبار داشتیم که همه جذب شد.

بابایی ادامه داد: در بند الف تبصره ۱۸ نیز اکثریت آنچه مصوب شد و مسوولان شهرستان حضور داشتند، تحقق پیدا کرد.

نماینده عالی دولت در شهرستان نکا با بیان اینکه مازندران به ویژه شرق استان به دلیل نرخ بیکاری از موقعیت خوبی برخودار نیست، گفت: توجه به کسب و کار با پیوست دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین می‌تواند در حل این معضل به ما کمک کند.

وی بیان کرد: رویکرد استاندار مازندران نیز از روز اول همین بوده و به همین جهت همایش‌های فرصت‌های سرمایه‌گذاری در استان برگزار شد که شرق استان نیز میزبان دومین همایش سرمایه‌گذاری بوده است.

رییس شورای اداری نکا یادآور شد: از آغاز اقدامات برای برگزاری همایش تا زمان برگزاری آن، قریب به ۴۰ جلسه در شهرستان و منطقه برگزار و ۶۰ طرح نیز برای همایش آماده شد که بسیاری از این طرح‌ها در حال اجرایی‌شدن است.

بابایی همچنین بر رفع موانع تولید و اشتغال تاکید کرد و گفت: این موضوع در ستاد رفع موانع تولید شهرستان نکا مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه پیوست اصلی سرمایه‌گذاری‌ها باید دانش‌بنیان باشد، از توجه جدی به برداشتن موانع پیش روی کسب و کار‌های دانش‌بنیان گفت که بیشتر مشکلات آن‌ها با ظرفیت شهرستانی و منطقه‌ای قابل حل است.

فرماندار نکا در پایان گفتگو از همه کسانی که با اقداماتی از این دست (کسب و کار‌های دانش‌بنیان) با از خودگذشتگی، عشق و علاقه به حوزه اشتغال فعالیت و تلاش دارند، قدردانی کرد

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *