مرگ ۴۸۷ تن بر اثر حوادث رانندگی ۱۰ ماه گذشته در جاده‌های مازندران

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت: در ده ماهه امسال ۴۸۷ تن (۳۵۹ مرد و مابقی زن) بر اثر تصادفات رانندگی جان باختند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵ درصد کاهش داشته است.
به گزارش نیکا خبر ،دكتر علي عباسي با بیان اینکه در کلیه محورها شاهد کاهش آمار بودیم ،تصریح کرد: جاده های برون شهری و راه روستایی با ۳۶۶ مورد و محور درون شهری با ۱۲۱ نفر فوتی ناشی از تصادف در آن به ثبت رسیده است.

وی افزود: بر اساس این گزارش، بیشترین آمار تلفات حوادث رانندگی مربوط به شهرستان هاي ساری ،میاندرود با ۸۱ ، آمل با ۷۵ و بابل با ۵۳ بیشترین و شهرستان فریدونکنار با ۴ مورد کمترین فوتی ناشی از تصادفات رانندگی گزارش شده است.

مدير كل پزشكي قانوني مازندران با اشاره به اینکه صرفا آمار مصدومینی که به مراکز پزشکی قانونی ارجاع می شود در این سازمان ثبت شده است اظهار داشت: در ده ماه امسال، ۱۵هزار و ۳۸نفر مصدوم حوادث رانندگی به پزشکی قانونی مراجعه كردند كه اين رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹درصد افزایش داشت.

عباسی در خصوص بیشترین و کمترین مصدومان شهرهای استان گفت: بر اساس آمار ارجاعی از مراکز استان ،ساری و میاندرود با ۳ هزار ۳۷۱ نفر ،بابل با ۲ هزار ۹۲ نفر و آمل با هزار ۶۲۳ نفر بیشترین و شهرستان فریدونکنار با ۲۱۵ نفر کمترین آمار مصدومان تصادفات رانندگی در آن به ثبت رسید.

وی در پایان اظهار داشت: دستگاه هاي اجرايي استان مي توانند در امر فرهنگ سازي با استفاده از آمارهاي پزشكي قانوني با برنامه ريزي پيشگيرانه و ارتقاي آگاهي عمومي مردم در راستاي كاهش آمار كشته ها و مصدومين در حوادث رانندگي موثر باشند.

دیدگاه های این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *