طنین زنگ احسان و نیکوکاری در مدارس نکا / تصویر

همزمان با آغاز هفته احسان و نیکوکاری، زنگ احسان و نیکوکاری در دبستان پسرانه شاهد نکا به صدا در آمد.
به گزارش نیکا خبر ، حجت الاسلام بشیر عالیشاه معاون فرهنگی اداره کل کمیته امداد حضرت امام خمینی مازندران در این آئین در جمع دانش آموزان اظهار داشت: احسان و نیکوکاری به نیازمندان و کمک به آنان در دین مبین اسلام مورد تأکید قرار گرفته است.
وی گفت: هدف از این اقدام ترویج فرهنگ انفاق و نیکوکاری بین کودکان و دانش آموزان تقویت حس همدردی و یاری رساندن به هم نوعان بسیار پر اهمیت بوده و مدیران باید توجه لازم را در این زمینه داشته باشند.
وی با اشاره به هفته احسان و نیکوکاری تصریح کرد: همه افراد خیر و نیکوکار باید با مشارکت گسترده و فعال در جشن نیکوکاری امسال بیش از سال های گذشته به یاری نیازمندان بشتابند. ی از دانش‌آموزان خواست: برای تقویت حس همدردی و کمک به دوستان و هم نوعان، شهدا و ایثارگران را الگوی خود قرار داده و برای رسیدن به درجه والای انفاق تلاش کنند.
شایان ذکر است ازجمله برنامه های مهم این مدرسه که با مشارکت انجمن اولیا و مریبان برگزار شده بود شامل قرائت قرآن ، ادای احترام به پرچم جمهوری اسلامی
اجرای صلوات خاصه امام رضا ، اجرای دکلمه ، خیر مقدم گویی مدیریت مدرسه ،اجرای سرود ، نوروز خوانی و در نهایت دانش آموزان در فضای مهرورزی و آکنده از محبت نوعدوستی با پیروی از بزرگان مسئولان و اولیای خود پاکت های کمک های نقدی خودرا در جهت کمک به دانش آموزان بی بضاعت به صندوق امداد اهدا نمودند .

دیدگاه های این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *