زنگ درختکاری در مدرسه شهید علوی نکا نواخته شد/ تصویر

طی مراسمی با حضور مسئولین و دانش آموزان، زنگ درختکاری در محل آموزشگاه شهید علوی و محروم حجتی
( مسکن مهر)نواخته شد.
به گزارش نیکا خبر ، عقیل محمودی معاون فنی فرمانداری شهرستان نکا در این مراسم با بیان اینکه درختکاری در عصر حاضر به عنوان یک دغدغه بین المللی مطرح است، اظهار کرد: امروزه در دنیا به طبیعت در کنار توسعه توجه جدی می‌شود و نظر دولتمردان برای حفاظت از منابع طبیعی این است که باید مردم را با طبیعت آشتی بدهیم و حفظ و حراست از منابع طبیعی را به خود مردم واگذار کنیم.
وی ادامه داد: فرهنگ ایرانی، فرهنگ حمایت از زمین و منابع طبیعی و باید دست به دست هم بدهیم که زمین را حراست کنیم، چراکه وظیفه همه ما حفظ و حراست از منابع طبیعی است.

محمودی عنوان کرد: دانش آموزان به عنوان سفیرانی در درون خانواده و جامعه باید از طبیعت نگهداری کنند.
معاون فرماندار نکا ، دانش آموزان را تاثیرگذارترین قشر جامعه در توسعه جوامع دانست و خاطرنشان کرد: باید برای ایجاد حساسیت در بدنه اجتماعی، دانش آموزان را به عنوان سکان‌داران آینده کشور به میدان عمل وارد کرد و یکی از دلایل نواختن زنگ درختکاری در مدارس حساس کردن مردم نسبت به منابع طبیعی و توجه به توسعه پایدار است.

احمدی مدیر منابع طبیعی و بخیزداری نکادر حاشیه این مراسم گفت : در تلاشیم تا شعار هر دانش آموز یک نهال را در دانش آموزان نهادینه کنیم چرا که معتقدیم بهترین راه فرهنگ سازی در جامعه توجه به دانش آموز و سپردن امور به آنهاست.

در پایان این مراسم دو اصله نهال به یاد معلم شهید علوی و مرحوم حجتی جزء اولین فرهنگیان شهرستان نکا توسط مسئولین شهرستان با همراهی دانش آموزان در محل این آموزشگاه کاشته شد.

دیدگاه های این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *