شاعری :تغییر مداوم استاندارضربه مهلکی به توسعه استان واردمی‌کند/ عکس

نماینده مردم شرق مازندران درباره انتخاب استاندار مازندران، اظهار داشت: این مسئولیت بسیار مهم بوده و فردی که انتخاب می‌شود باید حداقل تا پایان دولت دوازدهم تغییر نکند زیرا تغییر مداوم استاندار ضربه مهلکی به توسعه استان وارد می‌کند.

به گزارش نیکا خبر علی محمد شاعری افزود: محمد اسلامی استاندار پیشین مازندران حدود یک سال با برنامه‌ریزی درست، پایه‌های اصلی توسعه استان را بازتعریف اما بلافاصله تغییر پیدا کرد که این امر به نفع و صلاح استان نیست.

عضو مجمع نمایندگان مازندران بیان کرد: استانداری که انتخاب می‌شود باید فردی متعادل، متخصص، شایسته، دارای تجربه لازم در حوزه سیاسی و امنیتی و توسعه ای بوده و شناخت کامل از ظرفیت‌های استان داشته باشد و علاوه بر شناخت از ظرفیت‌ها دارای تجریه کافی وزارت کشور و سابقه امور حاکمیتی دریکی از استان‌های کشور باشد.

شاعری گفت: باید فردی اداره استان پهناوری مانند مازندران را بر عهده گیرد که ظرفیت‌های مهم را بالفعل کند و اطلاعات و تخصص لازم در زمینه کشاورزی، صنعت تجارت، گردشگری و فناوری نوین و توانایی لازم جهت هماهنگی میان بخش‌های مختلف اجرایی را داشته باشد.

نماینده مردم شرق مازندران در مجلس خاطرنشان کرد: امیدواریم فردی که سکانداری استانداری مازندران را بر عهده می‌گیرد با تمام نهادهای سیاسی، اجتماعی و نمایندگان مجلس تعامل و مشارکت داشته و با همدلی و همراهی مردم استان، ظرفیت‌ها به شاخص‌های توسعه نزدیک‌تر شود.

شایان ذکر است :محمد رضا صالحی استاندار پیشین خراسان شمالی و سرپرست اسبق استانداری مازندران گزینه جدی استانداری مازندران است.

صالحی متولد ۱۳۳۷ گرگان استان گلستان و فوق لیسانس رشته مدیریت دولتی بوده و سرپرستی استانداری مازندران و بوشهر در دولت اصلاحات و استانداری خراسان شمالی در دولت روحانی را در کارنامه خود دارد.

دبیر کاروان تدبیر و امید، مشاور نهاد و مدیرکل پیگیری معاونت اجرایی رئیس‌جمهوری از آخرین مسئولیت‌های مهم وی بوده و مشاور وزیر کشور و مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی، عضو مجمع استانداران جمهوری اسلامی، معاون سیاسی و امنیتی استانداری مازندران، معاون سیاسی و امنیتی استانداری بوشهر، مشاور معاون برنامه‌ریزی سازمان بازرسی کل کشور، سرپرست حوزه معاونت برنامه‌ریزی استانداری مازندران، فرماندار گرگان، فرماندار بندرلنگه، سرپرست فرمانداری آق‌قلا، رئیس بنیاد مستضعفان گرگان و گنبد (استان گلستان فعلی) و رئیس آموزش و پرورش علی‌آباد کتول از دیگر سوابق کاری صالحی محسوب می‌شود.

نماینده وزارت کشور در سفرهای استانی دولت، عضویت در کارگروه‌های تخصصی زیرمجموعه شورای عالی اشتغال، عضویت در ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی، عضویت در کمیسیون هیأت عالی نظارت بر اصناف کشور، نماینده وزارت کشور در مجمع عمومی سازمان اموال تملیکی، نماینده وزارت کشور در ستاد حمایت از واحدهای تولیدی بحران‌دار، نماینده وزارت کشور در مجمع عمومی سازمان شیلات و مشاور معاون برنامه‌ریزی، توسعه منابع و امور اقتصادی وزارت کشور از جمله سوابق کاری صالحی است.

دیدگاه های این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *