روزانه ۲۲ نفر در مازندران طلاق می گیرند!!!!!

مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران درگفت و گو با خبرگزاری صداوسیما با اشاره به صدور بیش ازهشت هزار سند طلاق پارسال در استان گفت: با افزایش سه درصدی این واقعه، روزانه ۲۲.۵ نفر در مازندران طلاق می گیرند.
محمد حسن بهادر با بیان اینکه پارسال بیش از ۲۳ هزار سند ازدواج در استان صادرشد افزود: واقعه ازدواج نیز پارسال ۷ درصد کاهش داشت.
بهادر همچنین به رتبه نخست مازندران درکشور در بیشترین تعداد رسیدگی به پرونده‌های قانون تعیین تکلیف ،ساختمان های فاقد سند رسمی و مستندسازی روستایی درصدور ۱۴ هزار سند روستایی اشاره و خاطرنشان کرد: در صدور اسناد رسمی در دفترخانه نیز ۱۳ درصد افزایش داشتیم.
وی با اعلام اینکه دو هزار و ۴۲۴ فقره از معاملات املاک مردم به‌صورت وکالتی است این امر را نگران‌کننده و موضوع وکالت در این بخش را موجب افزایش شکایات در دستگاه قضایی دانست وشمار پرونده های شبه قضایی پارسال در استان را ۶۶ هزار فقره اعلام کرد.
بهادر با تاکید بر اینکه هر اداره‌ای دولتی که ملک در اختیار خود دارد باید مستندسازی کند افزود: ۳۵ درصد املاک دولتی در مازندران بدون سند است.
به گفته مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران؛ در بخش درآمد نیز پارسال با کسب ۹۸ میلیارد تومان، دومین دستگاه درآمدزای استان بودیم که بابلسر، تنکابن و عباس‌آباد رتبه نخست استان در این بخش بودند.

دیدگاه های این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *