آیین غبارروبی مسجدابوالفضل دوگبندان نکا برگزار شد/ عکس فیلم

به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان، آیین غبارروبی و نکوداشت مساجد در نکا برگزار شد.
به گزارش نیکا خبر ،رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نکا با اشاره به برگزاری این آیین هر سال در دهه ماه شعبان در کشور اظهار داشت: آیین غبارروبی مسجد ابوالفضل نکا با حضور نمازگزاران این مسجد اجرا گردید.
حجت الاسلام و المسلمین صالحی هدف از انتخاب این دهه را آماده‌سازی مساجد برای پذیرایی از مهمانان خداوند دانست و افزود: دست‌اندرکاران مسجد و خیران با محوریت ائمه جماعت اقدام به رفع کمبودها و نواقص و نظافت و بهداشت مساجد می‌کنند تا خانه خدا برای پذیرش مهمانان پروردگار در ماه رمضان آماده شود.


وی، با بیان اینکه مسجد به عنوان مهمترین پایگاه مردمی همواره بستری برای اجرای برنامه های ملی، فرهنگی و مذهبی بوده، تصریح کرد: امروز نیز مسجد علاوه بر این که محلی برای برگزاری نماز جماعت است، مکانی برای آموزش های دینی و علمی است.
صالحی پاکیزه بودن محیط مسجد و ایجاد فضایی دل‌نشین را در افزایش رغبت نوجوانان و جوانان به حضور معنوی در این مکان‌ها و مشارکت جدی در برنامه‌های آن بسیار موثر عنوان کرد.
گفتنی است دهه آخر ماه شعبان به عنوان دهه “تکریم و غبارروبی مساجد” نامگذاریی شده و هر ساله به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان این آیین برگزار می شود.

دیدگاه های این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *