موحد : مردم ایران مستحق خدمات‌ بيشتر هستند

حجت‌الاسلام جواد موحد در خطبه‌های نماز جمعه در مصلای امام خمینی این شهرستان اظهار کرد: اعتقاد بنده و شما این است که انقلاب ما در پس حرکت ولایی حضرت زهرا(س) است و بازگشت امام راحل بعد از ۱۵ سال تبعید به وطن در ۱۲ بهمن روز بزرگی است.

وی افزود: از ۱۲ بهمن تا ۲۲ بهمن به دهه فجر نام‌گذاری شد و در ۲۲ بهمن ۵۷ و در ۳۹ سال پیش، این انقلاب با رهبری امام راحل به پیروزی رسید.

امام جمعه موقت نکا گفت: در چنین روزهایی ملت ما مفتخر شد به پیروزی انقلاب و بازگشت امام، که روز بسیار بزرگی است و باید در بزرگداشت این روز تلاش شود.

این مسؤول اظهار کرد: در شهرستان نکا هم روحانیون با پیش‌تازی در راهپیمایی و در پس آنان مردم ولایی نکا برای پیروزی انقلاب تلاش کردند و آخرین راهپیمایی از چهارراه به سمت روستای نودهک در نزدیک ۲۲ بهمن ۵۷ برگزار شد که نماز ظهر و عصر وحدت به امامت آیت‌الله محمدی‌لائینی(ره) امام جمعه وقت در صحرای نودهک اقامه شد و من در ان زمان طلبه نوجوانی بوده و در راهپیمایی حضور داشتم.

موحد افزود: با شناخت امام راحل، می‌توان از ایشان به عنوان یک شخصیت برجسته نام برد که با وجود محروم بودن از وجود پدر و مادر در ۲۴ سالگی به مقام اجتهاد رسید و در طول سال‌های عمر خود، تلاش فراوانی برای پیروزی انقلاب داشته است.

وی بیان کرد: انقلاب ما مدیون رهبری امام راحل و فریادهای امام راحل برای ایستادگی در برابر طاغوت بود و از مکتب اسلام، اهل بیت(ع)، هویت مردم ایران دفاع کرد و این جرم امام در تمام دوران قبل از انقلاب بود که توسط ساواک و رژیم طاغوت دستگیر می‌شدند.

امام جمعه موقت نکا با بیان اینکه امام راحل به دلیل حمایت از محرومان و مستضعفان و بندگی خدا از وطن اخراج و تبعید شد خاطرنشان کرد: امام راحل ۱۵ سال در تبعید بود و در ترکیه، نجف، کویت و پاریس در تبعید به سر بردند و در ۱۲ بهمن به ایران بازگشته و انقلاب اسلامی ایران را به پیروزی رساندند.

این مسؤول ادامه داد: وعده خدا بر این است که از جنس انسان در زمین جانشین داشته باشد و آنکه ایمان کامل دارد و عمل صالح انجام می‌دهد، جانشین خداوند بر روی زمین است و این وعده خداوند در ۲۲ بهمن تحقق پیدا کرد و امام راحل جانشین خدا در زمین شد و ما از این جانشین با عنوان امام، رهبر و ولی فقیه نام می‌بریم.

موحد گفت: قرآن برای این جانشین مسؤولیت و وظایفی تعریف کرده است که امر به معروف و نهی از منکر، اقامه نماز و دادن زکات از وظایف جانشینت خداوند بر روی زمین است و نماز جمعه هم حاصل انقلاب اسلامی است.

وی با اعلام اینکه مبارزه با منکرات یکی از وظایف انقلاب اسلامی است؛ یادآور شد: اصل نظام که در اندیشه امام بود؛ آن‌گونه شد که آنچه در اندیشه امام بود اجرا شود و امروز دشمنان همراه شدند تا این انقلاب را از پای درآورند؛ اما ولایتمداری مردم مانع از این نیرنگ و توطئه دشمن شد.

امام جمعه موقت نکا اضافه کرد: خداوند در قرآن می‌‎فرماید: ” ای پیامبر اگر همه دشمنان دست به دست هم دادند تا تو را شکست دهند، نترس” و در انقلاب ما هم با همه دشمنان علیه ما ایستادند؛ اما ما نترسیدیم.

این مسؤول گفت: همه دشمنان علیه انقلاب اسلامی ایران ایستادند اما ما تسلیم نشدند؛ امام به خدا توکل کرد و با اعتقاد به خدا در برابر همه قدرت‌ها ایستاد و امروز انقلاب اسلامی ایران در اوج عزت و اقتدار است و خدمات مختلف در طول سال‌های مختلف به جامعه ارائه شده است.

موحد بیان کرد: اثرات مختلف فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، راه‌ها و زیرساخت‌ها در انقلاب ایجاد شده است و اکنون به برکت انقلاب اسلامی از نعمت‌ها فراوان در بخش‌های مختلف عمرانی، اجتماعی و فرهنگی برخورداریم.

وی با اشاره به خدمات ارائه شده در مناطق مختلف روستایی یادآور شد: در منطقه هزارجریب نکا در بخش آب، راه، گاز و جاده‌سازی‌ خدمات مختلف ارائه شده است که از برکت انقلاب است، مردم استحقاق خدمت دارند و باید خدمات بیشتری به مردم ارائه شود.

امام جمعه موقت نکا گفت: چهره امام یک چهره قرآنی و الهی بود و اکنون عین تدبیر امام در تدبیر و اندیشه رهبر و ولی امر مسلمین بزرگوار ما متجلی است و تحق یافته است و امیدواریم این رشد هر روز بیشتر از گذشته باشد و این نظام به نظام جهانی امام زمان(عج) متصل شود.

این مسؤول در ادامه سخنان خود با تسلیت ایام فاطمیه اول افزود: ۱۳ جمادی به روایتی شهادت حضرت زهرا(س) است که این داغ بر دل مسلمانان و به‌ویژه شیعیان بسیار سنگین آمد و بعد از گذشت ۱۴۰۰ سال، هر ساله با تکرار این شهادت قلب مؤمنان جریحه‌دار می‌شود و در نقاط مختلف عزاداری و علم کردن پرچم سیاه برگزار است.

وی گفت: خودم و شما رو به رعایت تقوای الهی دعوت می‌کنم و از خداوند طلب دارم که کمک کند تا به تقوای ناب الهی دست یابیم.

دیدگاه های این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *