فعالی :سکوت مجامع بین المللی درمقابل جنایات میانمار تاسف بار است

حجت الاسلام حسینعلی فعّالی مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان گلوگاه درباره حوادث درد ناک و کشتار ، سر کوب و کوچ اجباری دهها هزار تن از مسلمانان روهینگیا ، گفت : کشتار مسلمانان روهینگیا فاجعه‌ای است که منجر به کشته شدن افراد بی‌پناه و بی‌گناه ازجمله زن، مرد، کودک، پیر و جوان شده است.
عضو شورای فرهنگ عمومی شهرستان گلوگاه خاط نشان کرد: کشتار مسلمانان باید مدنظر مجامع حقوق بشر که ادعای دفاع از حقوق ملت‌ها را دارند قرار بگیرد و از حقوق مردم ملت‌های مختلف دفاع کنند.
رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گلوگاه تصریح کرد : سکوت ناعادلانه و غیرانسانی مجامع جهانی که ادعای حقوق بشر دارند در برابر جنایت‌هایی که علیه مردم مظلوم و مسلمان روهینگیا انجام می‌شود باعث تأسف است.
عضو ستاد نماز جمعه شهرستان گلوگاه ادامه داد : دولت جمهوری اسلامی ایران با توجه به سیاست‌هایی که دارد باید در مقابل این جنایت‌های وسیع و سنگین اقدام مؤثری انجام دهد.
حجت الاسلام فعّالی اظهار داشت : دستگاه دیپلماسی باید به‌طورجدی پیگیر وضعیت مسلمانان میانمار در مجامع بین‌المللی باشد و یکی از وظایف وزارت امور خارجه رسیدگی به این پیگیری‌ها است، انتظار می‌رود وزارت خارجه در این زمینه جدی‌تر عمل کند و به حرف و مطرح کردن برخی از مواضع در سطح رسانه‌ها اکتفا نکند و در دفاع از حقوق مردم میانمار به‌صورت عملی وارد شود.
سر مربی طرح صالحین شهرستان گلوگاه ابراز داشت : نسل‌کشی علیه مسلمانان حادثه‌ای تلخ است که مسئولان ارشد در ایران و جهان نباید چشمان خود را بر روی کشتار در میانمار ببندند و فشار بین‌المللی برای این اتفاق ضروری و جدی است.
حجت الاسلام فعّالی ،اوج مظلومیت مسلمانان در میانمار را سربریدن کودکان، زنده آتش زدن افراد، آتش کشیدن منازل، قتل دسته‌جمعی، نسل‌کشی مردم ستمدیده، مسدود کردن کمک‌های بشردوستانه و… دانست.
حجت الاسلام حسینعلی فعّالی مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان گلوگاه گفت : دولت میانمار در قبال کشتار مسلمانان مسئول است وباید پاسخگو باشد ما این مسلمان کشی را محکوم می کنیم.

دیدگاه های این مطلب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *