انتخاب شهردارنکا،چالش برای منتخبین دوره پنجم شورای

آنچه که امروز در فضای مجازی مطرح و دربین مردم زمزمه می شود بحث انتخاب شهردار البته به نوعی طرح تغییر شهردار نکا است .
به گزارش نیکاخبر و بر پایه همین نوشتار ؛ منتخبین مردم با هر شعار برنامه ، ایده و با هر روشی که به این جایگاه رسیدند نمایندگان مردم و لایق احترام بعنوان اعضای شورای اسلامی شهر هستند و این اعضا می بایست در فضای بدون حواشی برای توسعه و آبادانی شهر با توجه به وعده هایی که به شهروندان در روزهای رقابت دادند جامع عمل بپوشانند و عمل به وعده های انتخاباتی دور از انتظار نیست .
قطعا اعضای هفت نفر شورای اسلامی شهر نکا با انتخاب شهردار کار آمد جهادی و دارای برنامه مشخص تلاش خواهند نمود و با این اتفاق میمون، سرانجام موفق و با کارنامه مورد قبولی در نزد مردم ارایه خواهند داد.منتهی آنچه امروز و در آغازین روزهای کاری شورای اسلامی نکا بوجود آمده تصمیم اعضا بر تغییر شهردار و جایگزین آن “شهردار غیر بومی “بر مسند شهرداری نکا آنهم با روش طرح سوالات چند صفحه یی !!!! انتخاب شهردار با این روش بنوعی به بازی گرفتن دیگر افراد متخصص درحوزه شهرسازی ومدیران توانمند بومی است .
اولین سوالی که مطرح است چرا اعضای محترم شورای اسلامی شهر به آرای مردم پشت کرده اند ( بدون استفاده از نظرات صاحبان خرد و اعلان فراخوان عمومی در پشت درب های بسته تصمیم گیری می نمایند) نمونه آنرا می توان به “مراسم تحلیف” اشاره نمود.
دوم اینگونه شتاب زده و عجولانه درصدد حذف شهردار فرهیخته توانمند و مدیری لایق پاکدست و دارای برنامه در امور شهرداری هستند . سوم اینکه چرا مصلحت بزرگان معتمدین ملاحظات شهر نکا را در نظر نگرفته اند و با حذف نیروی جهادی بسیجی ؛ قرآنی و جوان توانمند و پاک دست آنهم بصورت شتاب زده کمر همت بستند.

قطعا در ادامه اعتماد منتخبین دوره پنجم در بین مردم از دست خواهد رفت .
بااین وجود گویا حال و روز شورای اسلامی شهر نکا زیاد خوب نیست و نیامده و بر کرسی ننشسته بیمارشده است .
در این برهه حساس بعضی از اعضای شورا بی تفاوت و بعضی ها بگونه ایی اعمال نفوذ نمودند و بعضی هم از دور بعنوان تماشاگر گروهی هستند که اعمال فشار دارند و اصرار بر انتخاب شهردار غیر بومی ؛بعضی هم نیامده دارند به هم نون قرص میدهند با این روند ادامه تصمیات شورا، مسلما مردم نکا متضرر خواهند شد و ما را باش که چه فکر می کردیم چی شد؟ متاسفانه تصمیم گیران اصلی حتی جواب تلفنهای مردم را هم نمی دهند .
اعضای محترم شورا آنچه که مورد توجه قرار نداده اند عملکرد شخص جناب جمشیدی شهردار محترم وقت بود .
با توجه به اینکه دستان پشت پرده تلاش دارد با فشار بر تصمیمات شورا به معرفی شهردار غیر از جمشیدی اقدام نمایند .

این رسانه در آینده نزدیک در این باره به افشاگری خواهد پرداخت ضمن اینکه بهتر بود برای اینکه اشتباهات شورای دوره چهارم در انتخاب شهرداران اولیه تکرار نشودبنابراین حداقل کاری که می توانست شورا انجام دهد فرصت لازم به شهردار وقت در اجرای طرحهای نیمه کاره او بود .
حداقل شش ماه شهردار فعلی ابقا باشند و در ادامه با ارزیابی درست از عملکرد ایشان به انتخاب شهردار بعدی بپردازند .
وانگهی با شناختی که از مجموعه افراد فرهیخته توانمند شهرستان نکا است مهندسین این حوزه کم نیستند. در همین شهر نکا افرادی متخصص در امورشهرسازی و مدیران کارآمد دارای کارنامه موفق و توانمندتر از گزینه های غیر بومی هستند .
جالب است بیان شود جدیدا یک جریانی در شهر نکا تلاش میکند به گونه ایی اعمال نفوذ کند هر کسی شهردار آینده باشد اما مهندس جمشیدی براین مسند نباشد. این دست افرادی هستند که منافع شخصی خودشان را بیشتر منافع مردم می خواهندکه انتظار میرود شورای اسلامی شهر نکا در تصمیم سرنوشت ساز خود عجولانه وشتابزده عمل نکند چه بسا این مسیر جز پشیمانی و به جاده خاکی رفتن راهی نیست.

سردبیر

دیدگاه های این مطلب

6 نفر دیدگاه خود را در مورد این خبر بیان کردند. شما نفر بعدی باشید

 1. تقدیر وتشکر از مدیریت سایت
  که به موضوع بسیار حساس ومهم ان هم انتخاب شهردار
  شهرداری که خود از جنس مردمی.بسیجی.کاردان مهندس جمشیدی
  جمشیدی که برای خدمت به مردم از خودش گذشت
  کمتر کسی هست که میداندست که شاید در سال اخر شورای دوره چهارم انتخاب این راه شایدبرای خودش ضربه سنگینی باشد اما خدمت به‌مردم را کار درست میدانست واز خود گذشت
  امید است شورای محترم دوره پنجم در نظرات خود در خصوص ابقا شهردار محترم تجدید نظر نمایند

 2. محسن لائینی در گفت:

  مهندس محمدی دوست خوب ما یک تنه داره تلاش میکنه کاش همه مثل ایشون بودند

 3. به باسلام. خدمت اعضایی محترم شورای اسلامی. از شما خواهش میکنیم لطفا به خواست مردم و صدای مردم که همانا حفظ مهندس جمشیدی در سمت شهردار نکا هست گوش کنید .
  شما منتخب مردم هستید و این درخواست مردم و شهروندان نکایی هست . لطفا با مردم همگام و همراه باشید.

 4. شهروند نکایی در گفت:

  بیایید شهردار را شوری بنابه تصمیم خود انتخاب کند ای هیاهو کنندگان به کاشانه خود بر گردید تا شاید شما انتخاب شما مورد تایید همه هستند انتخاب کنند اسوس…..

 5. نکایی باسلام همشریان محترم بیایم شعار دموکراسی ندهیم واندکی عملگرا باشیم اندکی از قومی قبیله بودن پرهیز کنیم. بیاییم به انتخاب خودمان احترام قائل شویم . شوراها را مردم شریف نکا انتخاب کردن . برادر بزرگوار شهردار در نزدیکی انتخاب سرپرست شهرداری شدند. حال اگر نظر دوستان شوارا با توجه به عملکرد و رزمه کاری توان شهرداری را دارد باید شوار تصمیم بگیرند. نه افراد سیاسی و حتی نهادهای دیگر ساز دلسوزی و نگرانی شهر نکا را بزنند دخالت در نظر شوراها داشته باشند و ایجاد کانال با احساسات و بعد روح روانی شهروندان عزیز بازی کنند . در حاضر بعضی دوستان با راه اندازی کانال و نظر سنجی انتخابات مردمی راه انداختند برای عزل نصب مدیران. عزیزان شاید زیبنده نباشد اگر می خواستید با کانال و گروهای تلگرام شهردار و … انتخاب کنید جرا شورا انتخاب شد.؟؟ وقت بخاطر شهرمان و خودمان آینده شهر از آب گل آلود ماهی نگیریم . ارادتمند شما فرزند نکا

 6. تغییر شهردار کار درستی بود خصوصیات گفته شده ظاهرا در باطن شهردار وجود نداشت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *