سخنانی با منتخبین محترم شورای شهر نکا/دکترایوب برزگر نژاد

پس از انتخابات شورای شهر خواستم حضوری مطالب ذیل را با شما داشته باشم اما احساس کردم شاید برداشت دیگری از آن در اذهان شما متصور شود به همین دلیل از آن اجتناب کردم . امروز به عنوان یک شهروند که شما منتخب ما هستید بر خودم واجب دانستم تا از باب تذکر که سفارش قرآن کریم هست کوتاه و مختصر مطالب ذیل را خدمتتان تقدیم کنم .
۱ ) سعادت خدمت به مردم که در راس تمامی خدمات خداپسندانه هست ، نعمت بزرگی هست که خداوند نصیب هر کس نمیکند و این فرصت ،امتحان بسیار بزرگی هست که اگر قدر آن را ندانید مطمئنا خسارت جبران ناپذیری نصیب شما خواهد شد .
۲ )شما در یک رقابت فشرده و با صرف هزینه های مادی و معنوی از بین تعداد زیادی از رقبا ، مهر تایید خدمت به شهر را از مردم گرفتید و لذا در قبال خواسته های بحق مردم مسئول هستید . حیطه ی فعالیت شما در انحصار هیچ حزب و قوم و قبیله و سازمان و نهاد خاصی نیست که اگر چنین بود نیازی به انتخابات و نظر مردم نبود .
۳ )همانطور که قطعا به آن اعتقاد دارید فعالیتهای اجتماعی ، چالشهای خاص خود را دارد که همواره در معرض قضاوت همگانی و تهدید و حب و بغض و خطر لغزش و سقوط و صد البته پرواز و کسب درجات عالیه اجتماعی به همراه دارد . در این راستا اعتماد به نفس ، جسارت ، شجاعت ، ایمان به راهی که انتخاب کردید و اتکال به رحمت الهی که در آرای مردم به عنوان پشتوانه ی حرکتی سازنده متبلور شده است ، فاکتورهای مهمی هست که اگر به هر دلیلی کم رنگ شود باعث سقوط فردی و جمعی شما خواهد شد . بدیهی است که هیچ امری مهمتر از حل مشکلات عموم مردم نمیتواند برای شما مهمتر باشد که اگر غیر از این باشد به سرعت برق و باد مجددا در معرض قضاوت مردم قرار خواهید گرفت و سخت امتحان خواهید شد .
۴) امام راحل در تمامی ادوار بین مردم و مسئولین ، همواره جانب مردم را می گرفتند و مسئولین را از یوم الله هایی که مردم ایجاد میکنند ، هشدار داده است . شایسته هست شما هم به این قدرت و پشتوانه ی واقعی که امام بر آن صحه میگذاشتند تکیه کنید و از افراد حقیقی و حقوقی که در اموری که مسئولیتش با شماست جز در موارد مشورت ، توصیه ی دیگری نپذیرید .
۵ ) هر عملی از شما سر بزند چه خواست شما باشد یا نباشد ، به حساب شما نوشته میشود و مردم به پای شما خواهند نوشت و هیچ عذری را از شما نخواهند پذیرفت . عملکرد شما بی شباهت با کار قضات نیست . یک قاضی در مقام قضاوت با محور قرار دادن حق ، قضاوت خواهد کرد و قطعا پس از انشای رای ، یک طرف دعوا مخالف ایشان خواهد شد . اگر قرار باشد قاضی دو طرف دعوا را راضی نگه داشته باشد ، عدالت معنا پیدا نخواهد کرد . شما و همه ی منتخبین مردم موظف به رفتاری هستید که موکلین به شما تفویض کرده اند .
۶ )مطالب فوق را با قصد و غرض خاصی ننوشتم و هیچ نظری در رابطه با تصمیمات شما ندارم . هر چند که به عنوان یک شهروند آشکارا و پنهان اگر لازم باشد نقدهایم را خواهم داشت . تاکید میکنم شما نماینده ی مردم هستید نه فرد و جناح خاص . اگر چنین نباشید ، مردم را به بازی نگیرید . در راهی قدم گذاشتید که اعتماد به نفس ، شجاعت ، استقلال رای ،زیربنای تصمیم گیریهای صحیح هست . جسارتا اگر آن فاکتورها را اگر کسی در خود نبیند ، ادامه ی مسیر جز سقوط چیز دیگری نخواهد بود .
۷ )خودتان شاهد هستید که هیچوقت از شما مطالبه شخصی نداشتم و هیچ لابی گری با شما نکردم . علی رغم وجود تفاوتها و شباهتهای ریز و درشت دیدگاههای سیاسی ، همواره با شما صادقانه رفتار داشته ام و مطالب فوق را در همین راستا برایتان نوشتم و در پیشگاه خداوند به آرامش روحی رسیدم که آنچه وظیفه داشتم را به شما گفتم هر چند که خدای ناکرده این برداشت نشود که فکر کنید من شاخصه های یک منتخب را در شما نمی بینم . بر اساس این فرمایش حضرت رسول که همگان مسئولیم و از باب تذکر مصدع اوقات شدم . حال تصمیم و قضاوت با شماست که از مطالب فوق هر برداشتی که خواستید ، داشته باشید.
۸ ) مطالب فوق مطلقا در جهت تایید و یا رد هیچ فرد حقیقی و حقوقی نیست و اینجانب هیچ نظری در خصوص فرد خاصی ندارم که اگر چنین بود در انتخابات شورا شرکت نمی کردم .با انتخاب شما حق انتخابهای خودم را در امور شهری به شما تفویض کردم . ۴ سال رفتار شما را نظاره خواهم کرد . هرجا صلاح دیدم تذکر خواهم داد و پس از پایان کار و در انتخاب بعد تصمیمم لازم خواهم گرفت و این معنای دمکراسی و التزام عملی به جمهوری اسلامی هست.
دکتر ایوب برزگرنژاد

دیدگاه های این مطلب

1 نفر دیدگاه خود را در مورد این خبر بیان کردند. شما نفر بعدی باشید

  1. احسنت دکتر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *